Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehetne leszoktatni róla?

Mivel lehetne leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Van egy majdnem 1 éves szuka kutyám,aki eddig elég agresszívan ugatott mindenkit az utcán, de a lépcsőházunkban meg végképp. Az utcán már nem ugat, leszoktattam róla, viszont a lépcsőházban ugyanúgy. Azokat nem ugatja, akikkel napi szinten találkozik, de arra nyílván nincs lehetőség, hogy az egész házban összeismertessem mindenkivel. Eddig senki nem szólt miatta, mivel mindenki tudja, hogy félelemből ugat,mert mentett kutya. De ma egy új lakónak nem tetszett, mivel semmit nem tud a helyzetről, ahelyett hogy tovább ment volna, provokálta, beszólógatott, cukkolta a kutyát, ami természetesen rontott a helyzeten.

Hogy tudnám a kutyával megértetni, hogy senki nem akarja bántani se őt, se engem? Milyen módszerrel tudnám megtanítani neki, hogy nem kell ugatni?

A viselkedéséhez lehet annak köze, hogy még ivaros kutya?(2hèt múlva viszem ivartalanítani)



2020. febr. 19. 18:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mentettem van, ő haspók, így őt kajával jól lehet tanítani, szoktatni, ilyen problémák esetén is. Hülye szomszédot meg helyre kell tenni, nálunk van egy kötekedő alkoholista, miután jelezve lett gondnok felé, hogy problémás a fazon, azóta nem kötekedik, bár az italt nem tette le, de legalább békén hagyja a lakókat.
2020. febr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ajajaj, ez nehez helyzet es valoszinuleg sokaig fog tartani. Az ivartalanitasban igazad van, valoszinuleg javitani fog rajta, tobb okbol is: egyreszrol, amig urul ki a szervezetebol a nemere jellemzo nemihormon, lesznek labilisabb idoszakai, ebbol kifolyolag elojohetnek a problemak, amiknek a nevelesere fogekonyabb lesz. De kemeny, konzekvens kez kell hozza, bar irtad hogy “kutyaID”, szoval gondolom mar van tapasztalatod. Az etellel valo neveles jo lehet, viszont ugy csinald, hogy mielott mar beernel a lepcsohazba hivd fel ra es tereld el vele a figyelmet, kulonben kvazi a viselkedeseert is jutalmazhatod a kutya fejeben (Gondolom a piros lezerpotty is arra jo, hogy arra figyeljen, de egy felelembol ugato kutyanal en inkabb a szaglasara lennek hatassal, viszont egy probat mindenkepp meger.)


Irj ki a lepcsohazba a hirdeteses feluletre, liftre stb egy szoveget, hogy mentett kutyus, nem bant senkit, de fel, szives megertesuket kered es ezekben az idopontokban szoktatok altalaban setalni. Igy, aki akar elkerulhet benneteket. (A hulye szomszeddal meg ne foglalkozz, boven megmutatta az intelligencia szintjet..)

Ami meg segithet a kutyasuli, mivel altalaban a kozombositessel kezdik.

2020. febr. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!