Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

A volt bántalmazott kutyám rágja az egyik szekrény alsó ajtaját, amikor nem vagyok itthon. Mivel tudom leszoktatni erről?

Kettő vagy három hónapja van nálunk Dexter. Közepes testű, szóval nem kis apróság.

Az a gond, hogy nem lehet csak úgy rászólni vagy elrángatni. Alapjáraton csendes, mint egy macska, valószínűleg úgy kellet élnie, hogyha nem akar magának bajt, jobb ha nem mozdul. Amikor elvittem állatorvoshoz, kínzásnak fogta fel, egy ideig tartózkodóbb volt velem, kissé visszaesett a kezdeti szintre. Nem szokott rosszat csinálni. Konkrétan semmi nem érdekelte, ha fejsimit kap, annak örül, de a játékokkal és jutalomfalatokkal nem lehet lekenyerezni, mintha nem is ismerné ezeket. Szoktatjuk a jóra, szeretetre, finom falatokra, de még mindig nem alakult ki igazán a bizalom. Nem játszik, nem rágcsált semmit, se botot, se játékot, se semmit, csak nemrég az utóbbi időben kapott rá a szekrény alsó ajtajának rágcsálására. Nem is akkor csinálja, amikor itthon vagyok, amikor pedig magyaráztam neki, hogy nem szabad, nem érti.

Van valamilyen spray, tanács? Nem engedünk neki meg mindent, de őszintén szólva, nem is szokott semmit csinálni ahhoz, hogy bármit is megengedjünk. Annyi életkedve van, hogy szeret minket és csóválja a farkát, játszani nem játszik, se egyedül, se más kutyákkal.

Keress kérdéseket hasonló témákban: spray, leszoktatás, kutya, állat

febr. 9. 19:46  Privát üzenet  

A válaszok
Szintelen bőrolaj. Volt , akinek segített elkerülni a bútorrágcsát.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont febr. 9. 19:57 Privát üzenet

Most lesz feb 21-en lomtalanitas az otkerben! Vigyel haza egy ket uj butort es dobd ki a regit.

Elore szervezz cipelni segitoket !!

Egy amstaff gazdaja..... :D (nalunk is fogy a butor,oedig torzskonyves,joeletu,agyondicsert kutya. :D Ha 1-2 napnal tobb eltelik,h futni voltam vele 1-2 orat,akkor jon elo az apritasaval a kis angyalkam. 😂 Lomtalanitas rendszeresen van. Butorcsere ingyen. Csak vedd lazan,majd megszokja,megnyugszik stb. No stressz,minden potolhato,ami meg nem,az ferjen el 2 meternel magasabban ...😂😂)

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont febr. 9. 20:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már 4 éves, illetve közel 4 és fél. Bútorcsere nem megoldható, ugyanis a bejárati ajtó melletti szekrényszerűségről van szó, ami a villanyórát, felmosót rejti el szem elöl. Praktikerben vettük. Az alsó és a felső része ugyanúgy néz ki, csak az alsó hosszabb, célnak megfelelően. Nem tudunk csak úgy szerezni. Megvenni meg addig mindenképp felesleg, amíg a gond nem oldódik meg, hogy aztán megint újat vehessünk a Praktiker javára. :/

# 3/5Időpont febr. 9. 20:12 Privát üzenet
Ha egyedül van, akkor a szeparációs szorongás szokott kiváltani ilyen rágcsálási kényszert. A mi vizslánk a 200 éves íróasztalt "kedvelte".

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont febr. 9. 20:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincs egyedül, nem az váltja ki.

# 5/5Időpont febr. 9. 20:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Volt bántalmazott kutyám (shar pei-labrador keverék) 1-2 kivétellel mindegyik kutyát megugatja, neki akar menni. Hogyan szoktathatom le erről? Minden harci kutyára ferde szemmel néznek más gazdik?
Nagyon fél a póráztól. Mit lehet tenni?
Most fogadtunk be egy bántalmazott kutyust szegények ki lőtték a szemét és koponyán is lőtték neki keresünk valami találó nevet tudnátok írni párat?
Idős kutyánál túlzott éhség, szekrény nyitogatás betegség jele vagy időskori rossz viselkedés?
A kutya kiszedte az egér csapdat a szekrény alól és az orra felett meg a szaja mellett ragcsos lett. Ami olyan volt azt levagtam. Van valami amival le lehet róla szedni illetve...
Hogyan neveljek egy bántalmazott staffordshire keverék szukát?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!