Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A volt bántalmazott kutyám...

A volt bántalmazott kutyám rágja az egyik szekrény alsó ajtaját, amikor nem vagyok itthon. Mivel tudom leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

Kettő vagy három hónapja van nálunk Dexter. Közepes testű, szóval nem kis apróság.


Az a gond, hogy nem lehet csak úgy rászólni vagy elrángatni. Alapjáraton csendes, mint egy macska, valószínűleg úgy kellet élnie, hogyha nem akar magának bajt, jobb ha nem mozdul. Amikor elvittem állatorvoshoz, kínzásnak fogta fel, egy ideig tartózkodóbb volt velem, kissé visszaesett a kezdeti szintre. Nem szokott rosszat csinálni. Konkrétan semmi nem érdekelte, ha fejsimit kap, annak örül, de a játékokkal és jutalomfalatokkal nem lehet lekenyerezni, mintha nem is ismerné ezeket. Szoktatjuk a jóra, szeretetre, finom falatokra, de még mindig nem alakult ki igazán a bizalom. Nem játszik, nem rágcsált semmit, se botot, se játékot, se semmit, csak nemrég az utóbbi időben kapott rá a szekrény alsó ajtajának rágcsálására. Nem is akkor csinálja, amikor itthon vagyok, amikor pedig magyaráztam neki, hogy nem szabad, nem érti.


Van valamilyen spray, tanács? Nem engedünk neki meg mindent, de őszintén szólva, nem is szokott semmit csinálni ahhoz, hogy bármit is megengedjünk. Annyi életkedve van, hogy szeret minket és csóválja a farkát, játszani nem játszik, se egyedül, se más kutyákkal.



2020. febr. 9. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szintelen bőrolaj. Volt , akinek segített elkerülni a bútorrágcsát.
2020. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Most lesz feb 21-en lomtalanitas az otkerben! Vigyel haza egy ket uj butort es dobd ki a regit.


Elore szervezz cipelni segitoket !!


Egy amstaff gazdaja..... :D (nalunk is fogy a butor,oedig torzskonyves,joeletu,agyondicsert kutya. :D Ha 1-2 napnal tobb eltelik,h futni voltam vele 1-2 orat,akkor jon elo az apritasaval a kis angyalkam. 😂 Lomtalanitas rendszeresen van. Butorcsere ingyen. Csak vedd lazan,majd megszokja,megnyugszik stb. No stressz,minden potolhato,ami meg nem,az ferjen el 2 meternel magasabban ...😂😂)

2020. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már 4 éves, illetve közel 4 és fél. Bútorcsere nem megoldható, ugyanis a bejárati ajtó melletti szekrényszerűségről van szó, ami a villanyórát, felmosót rejti el szem elöl. Praktikerben vettük. Az alsó és a felső része ugyanúgy néz ki, csak az alsó hosszabb, célnak megfelelően. Nem tudunk csak úgy szerezni. Megvenni meg addig mindenképp felesleg, amíg a gond nem oldódik meg, hogy aztán megint újat vehessünk a Praktiker javára. :/
2020. febr. 9. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van, akkor a szeparációs szorongás szokott kiváltani ilyen rágcsálási kényszert. A mi vizslánk a 200 éves íróasztalt "kedvelte".
2020. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs egyedül, nem az váltja ki.
2020. febr. 9. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!