Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinőhet még a foga? 5 hónapos...

Kinőhet még a foga? 5 hónapos máltai selyemkutya.

Figyelt kérdés

Vettem külföldi tenyésztőtől egy màltai selyem szukát, ami most 5 hónapos. Éppen fogváltásban van, és az alsó fogsorában csak 5 fogat találok. Amikor megvettük, akkor is 5 foga volt. A tenyésztő azt mondta, nem jelent semmit, később fog kijönni. Mennyi az esély arra, hogy kinő?

Kiállításra szeretnénk nevezni.


2020. febr. 20. 13:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem kaptál garanciát, akkor szaporítótól vettél, legfeljebb a törzskönyves fajtából:(

Sajnálom.

Remélem, a kutyust így is szeretni fogod.

2020. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%
Átváltottad forintra az eurót? Pont ugyanott vagy, mintha a Jófogásra vettél volna egy szaporított kutyát. Ehelyett egy külföldi szaporítótól vásároltál. Feleslegesen reklamálsz.
2020. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A magyar tenyésztők magyarral szóba sem állnak, csak ha ivartalanítási kötelezettséggel, hobbi célra vettük volna meg a kutyát. Tisztában vagyok a magyar árakkal, itthon hobbira sem lehet 250 ezer Ft alatt normális kutyát kapni.

Szlovák tenyésztőtől vettük, törzskönyvvel, és minden egyébbel. Mivel kifejezetten tenyésztésre kerestük, és magyarok vagyunk, nem kaptunk garanciát semmire.

A tenyésztő azt mondja, a standardban csak az ollós harapás a hiba, az 5 fog nem.

2020. febr. 20. 16:16
 14/18 anonim ***** válasza:
48%

Nos, a fajtastandardban valóban nem esik szó a fogazatról. Szerintem nem lesz baj.


[link]


Kinőni valszeg nem fog neki a foga, de én pl tacskózom, ott a fajtastandardban kizáró ok az L6 hiánya, de csak azé. Gondolom, felhasználásukból fakad, mert a tacskó munkakutya. De mivel a máltai társasági eb, ezért szerintem nem kizáró ok a hiányos fogazat. Hibának lehet hiba, de nem kizáró hiba szerintem.

2020. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már a hülyeséget! Magyar tenyésztő is ugyanúgy ad kutyát, ha megbeszéled vele, hogy továbbtenyésztésre szeretnéd. Nyilván feltételekkel, mert egy 150.000 forintos kutyát nem enged összerakni egy 40.000 forintos szaporítottal, mert rontod a vérvonalát. Nyilván magasabb az ára, ha erre a célra szeretnéd venni.


Kiállításokon pedig van ivartalan kategória, ahova simán jelentkezhetsz egy nem ivaros kutyával is.

2020. febr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
# 14 Ezt mégis honnan vetted? Ha nem teljes a fogazat, akkor a tenyész szemlén nem engedik át, hacsak nem viszel egy papírt hatósági állatorvostól, hogy külső hatásra nincs foga nem pedig születési genetikai rendellenesség. A fogazat ellenőrzése még a kiállításokon is megvan, ott sem kap minősítést.
2020. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os, ezt az FCI által meghatározott fajtastandardban olvastam, amit be is linkeltem. Te tudsz olvasni? Ha nem, kérj meg valakit, hogy okosabb legyél. :)


De látom, nem csak az olvasás megy nehezen, de az írás is... Nem "tenyész szemle", hanem tenyészszemle, te szerencsétlen.

2020. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyik kutyafajtánál teljes fogazatot várnak el. Ez alól azt hiszem csak a kopasz kutyák kivételek, mert náluk, ami a szőr hiányt okozza, kihat a fogazatra is.
2020. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!