Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan alakítsak ki szorosabb...

Hogyan alakítsak ki szorosabb kapcsolatot a kutyámmal? Milyen közös program, sport?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Akármilyen.
2020. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bull tipusú kutyám van.
2020. febr. 20. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
4%

Rendszeres kozos futas!!! Mi is egyutt futunk a 2 bull tipusu tagbaszakadt allatokka! ❤️ Emberek kozott. Mar ugyesen kikerulik oket. Nyershus kockakkal ra lehet oket venni,h nincs bowlingozas az emberekkel 😂


Mindenkepp lassa a konoly sportteljesitmenyed! Vigyel kis hangszorot zenevel!


Ha egy bullal uncsi,kerj meg kolcson hozza megegyet! 2-nel mar nem szolnak,mer szalad poraz nelkul😂

2020. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy obedience vagy rally obedience felé mennék a helyedben, esetleg frizbi vagy puller.
2020. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Barát Csaba ***** válasza:
0%
a legjobban viselkedő kutyák azok, amlyek kutya kiképzsét kapnak
2020. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem komoly versenyzés a cél, akkor én azt választanám, amelyikhez a kutyának leginkább kedve van, minden kutyás sport alapja a stabil, szoros kutya-gazda kapcsolat, mert egymásra vagytok utalva, akkor értek el eredményeket, ha sikerül tökéletesen megértenetek egymást (a kutya megérti a te kommunikációdat, jelzéseidet, te pedig megérted a kutyád gondolkodásmódját, azt hogy mivel lehet motiválni, mik azok a jelzések, amit könnyebben tud értelmezni) és lényegében végig ezen dolgoztok, hogy tökéletes legyen a kommunikáció és az összhang köztetek.

Nagyon egyszerű példa erre a "lábhoz" pozícióval: a kutya egy idő után megtanulja hogy hogyan lépsz, a te lépteidhez fog igazodni, a legapróbb gesztusaidból tudni fogja, hogy mikor váltasz irányt, mikor gyorsítasz, lassítasz, mindeközben te pedig megtanulod, hogy mivel tudod leginkább motiválni, mennyit bír mentálisan, megtanulod meglátni, hogy mikor van igazán kedve gyakorolni és mikor fárad el fejben, megtanulod, hogy hogyan tudod a lehető legkönnyebben rávezetni a tökéletes pozíciókra.


Szóval szerintem ha van időd és energiád próbáljatok ki több kutyás sportot, egyrészt mert így megtanultok egy csomó különböző tanítási technikát, másrészt mert így tényleg meg tudod igazán ismerni te is a kutyádat és ha már látod rajta, hogy melyikhez van kedve leginkább akkor tudtok választani.

Az agility jó lehet, ha fáradhatatlan, hatalmas mozgásigényű és lételeme a mozgás és nem zavarja össze, ha te távolabbról irányítod.

Az obedience akkor jó, ha magas a monotonitástűrése, sokáig tudtok egyetlen feladatra összpontosítani, azt tökéletesre fejleszteni.

Tudom elsőre furcsa lehet, de akár a dogdancinget is kipróbálhatjátok, ha nem is versenyszinten, mert mondjuk nem tetszik a zenére táncolás a kutyával dolog, de nagyon jó trükköket lehet ellesni dogdancingesektől, itt nem kell sokáig leragadni egy feladatnál, szóval ha szereti a folyamatos változatosságot akkor tök jó lehet. A másik előnye, hogy rengetegféle trükk van, tudsz építeni a kutya erősségeire, akkor is találsz bőven tanítani valót, ha lustább vagy éppen tényleg ezerrel pörgős, ha jó a mozgáskoordinációja és akkor is ha totál négyballábas. A harmadik előnye, hogy rengeteg dogdancinges oktató videó van fent a neten, szóval ehhez az elején külön kiképző sem kell. Egyébként pedig elsőre hiába tűnik ez a borderek és aussie-k sportjának, hazai viszonylatban elég változatos a felhozatal, van olyan, aki doggal, bullokkal, moszkvai őrkutyával "táncol," szóval tényleg nagyon vegyes.


Én mindenképp a közös sportot javaslom, a közös programok, kirándulások, új helyek felfedezése közösen is jó kapcsolatépítő, de nekem az a tapasztalatom, hogy semmilyen más közös tevékenység nem köt össze annyira a kutyával, mint a sport, semmikor máskor nem hangolódik úgy rám, mint mikor együtt tréningezünk.

2020. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, képzés (engedelmes, őrző-védő, akár agility alapszinten, súlyhúzás), kirándulás.
2020. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én átörököltem húgom kutyáját idén lesz 9 éves,2 éve foglalkozok vele én. Alap és középfokot leraktuk a suliba,ez nagyon össze kovácsolt minket,úgy éreztem. Sok közös feladat,együtt dolgozás. Na meg a hétköznapokban is a gyakorlás séta alatt. Ezek rengeteget segítettek, azóta töretlen szoros a kapcsolat.


Ügyességi és készség fejlesztő órák kutyasulikban szerintem nagyon jók még. Hiszen rád kell figyeljen a kutya együtt oldjátok meg,rá kell,hogy vezesd.


Nekem az első kutyámmal is a közös trükk tanítás,közös tanulások tették a kapcsolatunk még szorosabbá.


Most van jelenleg egy kölyök kutyám 12 hetes lesz hétfőn és már most tanítom alap dolgokra. Egyre jobb kapcsolatom vele is,noha csak 2 hete van velem.

2020. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!