Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell gokartozni?...

Hogyan kell gokartozni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy haverom már régóta mondogatja, hogy menjünk el gokartozni. Én viszont még sose (vagy max. kisebb koromban 1x) gokartoztam csak. Tudom hogy elég hülye kérdés, biztosan nem lehet leírni hogy pontosan hogyan kell. De ha valki megpróbálná leírni megköszönném. Illetve inkább az érdekelne hogy 19/L-nek mennyire való program?:D Nehéz jól menni a gokarttal?

Bocsi a kicsit butus kérdésért.



2019. jan. 8. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a haverod fiú, nagy valószínűséggel el fog kenni. Az alapja ugyan az, mint minden motorsportnak, nézegess videókat neten. A legfontosabb a helyes ívhasználat, balos kanyar előtt ki jobb szélre, vagy fordítva, érinted a kanyar csúcspontját, majd vissza arra szélre, ahol elkezdted. a lehető legnagyobb íven kell bevenni a kanyart. Nagy kanyar előtt nagy fék, csúcspont előtt kicsit felenged, csúcspontnál újra gáz. Gyors kanyarban ez nyilván nem lehet, de visszafordítónál pl, a fék nagy részét egyenes vonalban kell megcsinálni. Ahogy először végigmész a pályán, azt szorozd be kettővel. Az a jó, ha nyikorognak a gumik és minimálisan csúszik alattad a gokart. Nézegess hátra is, és engedd el a gyorsabbakat, úgy, hogy lehúzódsz az ideális ívről. Nézz F1-es onboard videókat, ott látni fogod milyen íveket választanak, és hogyan fékeznek, kanyarodnak, adnak gázt.
2019. jan. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
És azt hozzátenném az előttem szólóhoz, hogy ha 10percel tovabb fogtok, készülj fel, hogy a karod nagyon ki fog állni :D
2019. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!