Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsék a kutyámon?...

AnonimusHUN kérdése:

Hogy segítsék a kutyámon? Mostanában nem játszik másokkal és kezd agresszív lenni. (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kutyusom egy 5 éves ivartalanított kan németjuhász és pitbull keverék. Egy ideig semmi gond nem volt vele, nem jártunk kutyasuliba, mégis jobban viselkedett sok olyan kutyánál akik viszont igen. Viszont 2 hónapja sajnos meghalt a másik kutyám aki őt 2 hónapos kora óta nevelte és nem töltötték egyetlen napot sem egymás nélkül. Ezután rengeteget foglalkoztam vele, minden nap mentünk sétálni egy rétre, ahol viszonylag sok kutya van, szóval velük tudott játszani, labdáztunk, simogattam rengeteget, odamentem a közelébe mikor tanultam. Egy ideig semmi baja nem volt, nyílván látszott rajta, hogy hiányzik neki a másik kutya, de nem volt depis. Azonban egy hónappal az idősebbik kutya halála után elutaztunk, és utána nagyon haragudott rám. Amikor közösségbe mentünk, úgy csinált, mintha a falnak beszélnék, egyáltalán nem fogadott szót. Azonban erre találtam egy megoldást. Elvittem a sétára a kedvenc labdáját, és így mindent megcsinált amit kértem tőle. De egy pár alkalom után, ha elraktam a labdát, nem hogy nem akart játszani a többiekkel, de morgott, ugatott és vicsorgott rájuk. Egyenlőre még nem volt olyan nagyon durván agresszív, de szeretném, ha nem is lenne, és újra tudna játszani a többi kutyával úgy, ahogy régen. Kérlek ha van tippetek, hogy mit tegyek, írjátok le! Köszönöm szépen előre is!

2020. febr. 25. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

Elvesztetteda bizalmat es tiszteletet,mert elhagytad. Ujra meg kell kuzdened a falkavezersegert. Egy terrier sertodos es haragszik sokaig. Tudnod kellett volna,h nem mehetsz nelkule nyaralni. Ez a 2. sokk volt a potmamija halala utan.


Csak magara szamithat. Jarj el vele futni kozosen. Az is lemozgatja,ha most nincs jatek. Meg nem lesz olyan agressziv mas kutyakkal.


Nekunk is pitunk van. :)

2020. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy kutya iskola aj avitásra. Vagy hozd heylre hibákat,sokat sétálj f fuss vele,nyerd el bizalmát,simogasd tanicsad
2020. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valami történhetett, míg ti elutaztatok. Hol volt ezidő alatt? Ki vigyázott rá?
2020. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát két hónappal ezelőttig igazából nem volt kötődése hozzád, csak a másik kutyádhoz? 5 év kihagyott kutya-gazda kapcsolatot, tekintélyt nem nagyon, vagy csak nagyon nehezen lehet behozni!


Ez inkább viszony gond! Te nem tudod a saját kutyádat kontrollálni! Ezen nagyon sürgősen változtass! Tiltsd az agressziót, ne engedd, hogy ignoráljon, ha hívod!

2020. febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!