Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire agresszív...

Miért ennyire agresszív mostanában a kutyám?

Figyelt kérdés

1 éves csivava kiskutyám mostanában eléggé agresszívvá vált az idegenekkel szemben. Eddig mikor levittem sétálni csak a fiú kutyákat ugatta meg, de most mikor leviszem sétálni (rendszeresen leviszem napi 4-5x) akkor mindenkinek neki ugrik, embereknek is. Ez nem rég óta kezdődött eddig nem volt ilyen jellegű probléma csak akkor ha nagyon megakarták simogatni akkor megilyedt és azért ugatott, de senkinek nem támadt neki.

Mit tudnék tenni, mitől jöhetett elő ez az agresszivitás ?


2013. dec. 17. 12:21
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:
66%
Mit csináltál, amikor megugatta a kanokat? Mit csináltál, amikor megugatta az embereket? Mennyi lehetőséget biztosítasz a kutyának, hogy kutya legyen, játsszon, barátkozzon a fajtársaival?
2013. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor így viselkedik, te mit csinálsz? Illetve amikor még csak ugatott, akkor hogyan te reagáltál?
2013. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát a pórázt szorosra vettem hogy ne menjen neki az embereknek, a kutyákhoz csak a lány kutyákhoz merem oda engedni, mert ha fiúkhoz oda engedem párszor akkor először szaglászik egy kicsit utána pedig teljes erőböl elkezd ugatni :S De viszont ismerősömnek van egy nagytermetű fiú kutyája vele nagyon is jól elvolt.
2013. dec. 17. 12:33
 4/11 A kérdező kommentje:
jaa, meg rászóltam hogy nem szabad, meg rossz kutya, de sosem ütöttem még meg, nem is szeretném.. :S
2013. dec. 17. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A kotelezo oltas esetleg a kozeljovoben lesz?Az en kutyam tiszta dili oltas elott.De nem azert mert tudja,hanem igy reagal a kis szervezete.
2013. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem az oltások még odébb vannak .. csak aggódok érte mivel nem tudom hogyan kezeljem illetve hogyan tudnám leszoktatni erről:SS
2013. dec. 17. 12:47
 7/11 sippara ***** válasza:
89%

Tehát megfeszítetted a pórázt anélkül, hogy bármi történt volna --> feszültséget keltettél a kutyában, persze, hogy ugatott.

Nem mered odaengedni kanok hoz --> befeszülsz, szintén érzi a kutya, azt is, hogy totál tehetetlen vagy, hát majd ő megvéd, persze, hogy ugat.


Kutyaiskolát tudok javasolni, mert totál félreértelmezted szerencsétlen állatot, és csináltál belőle egy csinos kis átlag törpe ideggörcsöt.

2013. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Cssak azután feszítem meg a pórázt miután elkezd ugatni..

Hát 17 évesen nincs pénzem kutyaiskolára :D más javaslat?

2013. dec. 17. 12:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg eddig nem volt ilyen kb.2-3 hete kezdett el ilyen agresszív lenni :/
2013. dec. 17. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért pár óra a kutyasuliban nem kerül csillagászati összegbe, úgyis jön a karácsony, most nagyon sok akció és kedvezmény van, sőt, szerintem akár ingyen is tudnál találni. Merre laksz?
2013. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!