Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb egy egyéves kutyána...

Miért jobb egy egyéves kutyának a napi egyszeri nagyobb mennyiségű kaja, mint a kétszeri kevesebb? Nem terheli meg nagyon a gyomrát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
ha megszokja ez neki egyáltalán nem furcsa, a napi rendszeres, többszöri étkezés az ember találmánya, a farkas is egyszer fog egy nyulat vagy más kispatás növényevőt és bezabál.
2010. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Első válaszoló, kérdezz rá az állatsebészeten, hogy heti hány gyomorcsavarodást operálnak.Napi egyszeri étkező kutyáknál.
2010. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Napi kétszer kell adni, mert bele betegedhet, gyomorcsavarodása lehet. Ad neki az ember reggeli után, meg vacsora után.
2010. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
81%
Nekem anno az állatorvos mondta, hogy a felnőtt kutyáknál elég a napi egyszeri evés, heti egy böjtnappal. Majdnem 17 évig élt ilyen étkezési szokással a németjuhász kutyusunk...
2010. júl. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
75%

16 éve napi egyszer adok enni.

A gyomorcsavarodáshoz semmi köze, pont a féli üres gyomor bír átfordulni.

Étkezés után egy óra ágynyugalom és nincs ilyen veszély.

2010. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mikor kisebb volt én is kétszer etettem, de aztán már nem is kérte a reggelit.

Így reggel max tejet kap, meg délelőtt egy kis kekszet, nasit,és este, ha fejövünk a nagy sétából, akkor kapja a vacsit.

Teljesen egészséges kutya:)

2010. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Aha. Csak épp ma már minden normális állatorvos szerint hülyeség a heti egyszeri böjtnap. Na ennyit erről.


A másik: lehet hogy van kutya aminek soha nem lesz baja, nem lesz gyomorcsavarodása ha napi egyszer kap csak enni. Nem törvényszerű hogy beteg legyen.


De beteg lehet! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én inkább a megelőzés pártján állok.

Az egy dolog, hogy nálatok ilyen gond nincs, másoknak meg, bele pusztult a gyomorcsavarodásba a kutyája.


Inkább adjon a kutyának napi kétszer enni, mint hogy beteg legyen, esetleg elpusztuljon!

2010. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mi azért adtunk a kutyáinknak napi 1x enni, mert napközben ugráltak és akármilyen kevés kaját is kaptak reggel, kihányták. ezért csak este kaptak és máris nem votl semmi bajuk. gyomorcsavarodás öreg korban fordul legtöbbször elő akkor, ha a kutya valamit összeeszik.
2010. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ahogy látom,benneteket is megoszt ez a kérdés.Labradorom van,ha tehetné egész nap enne.
2010. júl. 24. 17:05
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém azért kap enni este, mert amíg kapott reggelit is, majd elmentem dolgozni, nem bírta ki, hogy visszatartsa a vécézést, hiába vittem le azelőtt, hogy elmentem otthonról (egy órával etetés után). Mióta nem kap reggelit, azóta szobatiszta.
2010. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!