Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes kiskutya kaphat...

8 hetes kiskutya kaphat nyakörvet?

Figyelt kérdés

Nem fog vele fennt akadni? Kicsit féltem mert elég hebrencs amikor nem vagyok otthon árt vele saját magának.

Illetve ahogy nézem bolhás.

Most hoztuk a tenyésztőtől.. kaphat port vagy cseppet ilyen idős korban? A tenyész semmit nem mondott el.


Németjuhász kölyök.


2020. márc. 4. 07:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű szalagot tehetsz rá. Hol van a kölyök, hogy netán felakaszthatja magát a nyakörvvel?

Ilyen kicsit , ha nincs felügyelet alatt, biztos helyre kell zárni, ahol pl nem rág meg semmit, ami káros lehet rá.

Jó lenne orvoshoz menni a bolha miatt. Ahol bolha van, ott féreg is van.A doki majd ajánl bolha elleni szert.

2020. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Kutyáknál az Exspot® minden további nélkül alkalmazható 2 hetes kortól.
2020. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Off:és ha bolhas es nem tenyésztőtől van, nem mindegy nektek? Nem a ti kutyatok. Spot on mehet rá, kgnak megfelelően, és előtte furdessetek meg, hogy kimosodjon a bundajabol a bolha kaki.
2020. márc. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem mindegy, ugyanis abból a szempontból lényeges milyen baja lehet még. Az egyik előző nagyon jól írta: ha a külső parazitákat leszarta a tenyésztő, akkor a férgeket jó eséllyel megint csak. Ami az emberre is veszélyes csak úgy mellékesen.
2020. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
4%

Az en kutyam tenyesztojenek 40 amstaff van a kertben es mind megkapja havonta a next guard spectrat Az szunyog bolha kullancs es szivfereg ellen is jo! Nem tudom,h ilyen kiskutya kaphat-e. Allatorvoshoz vigyed.

Amikor elhoztuk a kutyam szerzodessel(visszavasarlasi garancia,egeszsegugyi garancia),gyonyoru egeszseges azota is a kutya es azonnal megvettem neki a next guardot. Viszont en 9 honaposan vettem a kis dragam.

2020. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Van oltási kiskönyve és abba benne van ah első oltást 16.kán megkapta és kapott feregtelenitot. Itt a bolha az ami rengeteg van es minel elobb megakarom tole szabaditani.
2020. márc. 4. 11:21
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Már viheted a második oltásra úgyis.

Dokinál kérsz bolhátlanítást.

Minél gyorsabban oldd meg, mert elszaporodik a bolha, és akkor a kutyán kívül a környezetét is bolhátlanítanod kell.

Ha nem vagy otthon, ilyen kiskutyát el kell zárni még. Egy könnyű mini nyakörvet tehetsz rá.

2020. márc. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak 1 oltása van még, akkor eleve menned kell a másodikra, ott kapsz megfelelő szert bolha ellen is, és újra féregtelenítést (ezt is ismételni kell). Továbbiakat az orvos elmondja.

(Érdekelne azért, melyik tenyésztő ad el egy oltással, bolhásan kölyköt?! Mert ha van ilyen, azt jelenteni kellene a fajtagondozó szervezetnél. De gyanúsabb, hogy mégis szapis a kutya).

2020. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Csak nem Szerbiában élsz? Ha igen, akkor törődj bele, hogy szaporított kutyád van. Az enyém is ilyen, törzskönyve van, de férgesen kaptuk meg és még az oltásokkal is átcsesztek minket. Az első törzskönyves kutyánk, sajnos tapasztalatlanok voltunk. Én a helyedben az állatorvost kérdezném hogy mit ajánl, bár kisállat üzletben lehet venni bolhairtó port és sampont is, az ideiglenesen jó, szerintem ha nagyon bolhás, azt egy spot-on (csepp) nem oldja meg. Ezen kívül a fekhelyét is ki kell majd fertőtleníteni, hogy ne fertőződjön vissza.
2020. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy is vidd el orvoshoz egy általános vizsgálatra. A későbbiekhez mondom, akármi szokatlan, egészségügyi dolgot sejtesz orvoshoz vidd ne itt kérdezősködj. Egy halom olyan kérdés van "hány és véreset kakil a kutyám mi baja? Orvoshoz nem megyünk...." te ne legyél ilyen
2020. márc. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!