Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogom 4 hónapos...

KepiroI kérdése:

Francia bulldogom 4 hónapos (1 hónapja van nálam) Eszik állandóan (száraz tápot) de igy is csak 4 kiló. Ha adok neki marhahúst vagy marha csontot, akkor abból mennyit? Illetve hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés

2020. márc. 10. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" ?

A fr.bulldog kistestű fajta, nem? Max 10 kg felnőttnek, nem? Így a 4hó/4kg sztem normális.

2020. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy tk-s?
2020. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért írtam hogy “csak” mert azt hittem hogy Ilyen idősen kell lennie 5-6 kg között !

Ő szuka, de láttam kant 5 hónaposan dupla kg volt..ezért is gondoltam hogy sovány

Orvossal állandóan tartom a kapcsolatot,rendszeresen viszem már akkor is ha kell ha nem :-)

2020. márc. 10. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát megnéztem 4 oldalon is, mindegyiken azt írják, hogy a felnőtt egyedek súlya 8-14 kg között van.

Egy oldal szerint pedig, ami leírja a hetes-hónapos fejlődésüket egy 4 hós francia buci 4-6,5kg között van, szóval okés a súlya. Illetve azt is írta, hogy felnőttként a 4 hónapos súlya kétszerese lesz elvileg, de utána még izmosodhat, szóval lehet lesz 9-10 is, ami szuka kutyáknál szintén okés.

Amúgy meg ha jól néz ki, nincsenek nagyon kint a csontjai, akkor jó. Nem jó, ha a kutya (főleg ez a fajta) el van hízva. A szomszédomnak is franciája van, felnőtt kan, de 16kg, pedig nem az az extra nagy méret, és szinte egybefolyik a bordája a hátsó lábával, vagyis semmi horpasza, plusz nagyon lent van a hasa, látszik, hogy sok rajta a zsír. Szegény menni is alig bír, annyira csúnya szegény, pedig kölyöknek annyira szépen indult, gyönyörű alkata volt. Most meg nem is él, csak lélegzik, azt is alig csóri.

Szóval ne hizlald el, inkább legyen sovány és kicsit izmos, és szaladjon sokat, legyen boldog mosolygós bucimaci.

Jó kutyázást:)

2020. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon ari vagy hogy ilyen szépen leírtad

És megnyugtattál

Igen,eszik,nagyon sokat játszik mivel van egy 5,5 éves uszkárom is és állandóan játszik le sem lehet lőni :-) elhizlalni én sem szeretném,mert nyáron így is lesznek gondok a nagy melegben.

2020. márc. 10. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs mit:)

Akkor jó, ha életvidám, maradjon is az:)

2020. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

Pár nap múlva megmérem újra,meglátjuk mennyit hízik ☺️

2020. márc. 11. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!