Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg ezt a két...

Hogyan tanítsam meg ezt a két dolgot kutyámnak?

Figyelt kérdés
Tud ülni,maradni, de megszeretném tanítani neki a pacsit és,hogy feküdjön.A pacsit próbáltam már úgy,hogy a jutalomfalatot megmutatom neki és a kezemet összecsukom.Vártam,hogy szagolja a mezem,azt vártam,hogy a mancsával próbálja,de egyáltalán nem próbálta.Csak szagolta a kezem és amikor azt mondtam,hogy "Nem" vsgyis, hogy nem ezt kell csinálni akkor nem csinált semmit csak nézett.Kérlek segítsetek!Köszönöm a válaszokat!

2020. márc. 10. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Sok esetben a kutyát rá kell vezetni a feladatra apránként de én úgy gondolom a pacsit még meglehet neki mutatni.


Vedd fel a mancsát a kezedbe és dicséret juti falat.

Ezt párszor játszd el és próbáld fel kérni a mancsát a pacsit paranccsal. Ha kell picit emeld meg a lábát tehá valamennyire azért mégis vezesd rá.


A feksziknél meg húzd le a jutifalatot az orra előtt(előtte ültesd le). Menni fog utána (kivétel ha tacskó vagy hasonló kutya mert akkor nehezebb a dolog).

2020. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Én a pacsit mindig úgy tanítottam, hogy "pacsit" és megfogtam valamelyik lábát és jutalom.

1-2 alkalom után már automatán próbálkozott a lábával, így mindig jutalmaztam ha helyesen cselekedett.


Fekszik: ezt mindig ültetésből tanítják.

Leülteted majd fekszik/feküdj-re az orra előtt húzod a jutalomfalatot a földre, és akkor kapja meg, ha lefeküdt teljesen stabilan.


Remélem segítettem.

2020. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettetek!És igen Tacskó keverék.
2020. márc. 11. 09:02
 4/4 anonim válasza:
Szia tudom hogy rég kérdezted de egy tanács ujj trükknél sose mond a kutyának hogy nem mert akkor elmelmegy a kedve ;)
2020. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!