Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy vissza hozza a labdáját?

Figyelt kérdés
Már próbáltam úgy , hogy a eldobom a labdát és a jutalomfalattal csalogatom , de akkor nem futott a labda után , és próbáltam úgyis , hogy ne tudja , hogy van jutalomfalat és eldobom és elfutok a másik irányba , de úgy megfogja a labdát és felviszi az ágyra és ott rágja, Tippek? 8 hónapos Yorkie
2019. márc. 4. 16:38
 1/3 ktomee válasza:
Legyél nagyon lelkes a labdával, kicsit guritsd el és szaladj utána vedd fel. Le fog esni neki, hogy ez játék. Aztán neki guritsd el lényeg, hogy ne messzire csak közelre eleinte. Sok kutya ha messze repül nem foglalkozik vele. Ha utánamegy akkor jutifalat és dícséret. Ha ez megvan akkor lehet növelni a távot. Nekem Staffordshire bull terrierem van, eleinte őt sem érdekelte a labda, csak a kötélhúzás. Ma már másfél évesen, mint egy őrült úgy megy a labda után és hozza vissza lábhoz.
2019. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyémet a kutyasuliban tanította meg egy tag labdázni. Ilyen K 9-es zsinóros labda, a kutyát nem érdekelte egyáltalán. Ő úgy csinálta, hogy szemben állt a kutyával, és oldalra mozgatta a labdát, hogy úgymond rákapjon. Aztán elhúzta előtte többször, mikor elkapta, hagyta, hogy vigye. Majd a hozd vezényszóval visszahozatta, de akkor meg nem akarta ideadni. Ezután kérem vezényszóval elvettük, utána dobtuk el. Majd újra elölről. Ez 4 éve volt, azóta a kutyám a környék legnagyobb labdása:)Rengeteget labdázunk vele. Mielőtt eldobjuk a labdát, egy kis "torna": ül, fekszik, körbe lábhoz stb.) Aztán labda eldob, és hozd vezényszó. Ha jól teljesít, a jutalom is a labda, pl. hozhatja a szájában. (Mert alapból mindig nálam van, ő csak a játék idejére kapja meg)
2019. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy yorkie. Akkor nem lesz jó a K 9-es labda. De a yorki egy okos fajta kutya, úgy tudom, őt könnyen meg lehet tanítani.
2019. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!