Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van szinte minden...

Miért van szinte minden yorkshire terriernek lenyírva a szőre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 10:51
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
azért mert nem tetszik nekik a hosszú vagy tényleg lusták...nekem óriás uszkárom van igaz oroszlán fazonra most,de volt klasszikus is és attól h nem oroszlán még a klasszikus is úgy szép ha nincs megkopaszítva a kutyus:) igaz h most napi 2x fésülöm és 5óra a nyíratás de szerintem megéri mert gyönyörű és szerintem egy yorki is úgy szép ha hosszúra meg van hagyva és egy olyan pici kutyust szerintem nem nehéz kifésülni sem:)
2010. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nem értek azzal egyet, hogy tiszta mocsok lenne a kutya szőre. nekem is van kutyám, akinek hosszúfehér szőre van, és nem kell samponnal mosogatni, hogy kijöjjön a sár belőle, bőven elég a langyos víz, ez szerintem is csak a gazda lustasága, hiszen így nem kell fésülgetni, de mindenki maga tudja.. ha a gazdijának úgy jobban tetszik a kutyája.. :)
2010. júl. 25. 15:14
 13/17 Akiteki ***** válasza:
51%
Megveszik, mert divat, aztán rájönnek, hogy nem bírnak a szőrével. Ezért lenyíratják. Utána meg ruhát tesznek rá, mert fázik. Jó buli a kozmetikusoknak meg a kutyaruhát gyártóknak.
2010. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
mert sokkal kényelmesebb a kutyusnak és mert hogy ne keljen folyton fürdetni.
2010. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
meg apám mindig azt mondja a hosszú szőrű yorkival találkozunk akk elordítja magát hogy "nézzétek itt egy portörlő vagy miért sétáltatnak szőnyeget?"xD xD
2010. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nem értem a problémát. Nekem yorkim van, már nyírva kaptam, és sose jutott eszembe megnöveszteni a szőrét. És nem lustaságból, hanem épp azért mert kutyának kezelem, nem pedig barbie babának. Ha már hosszabb a szőre, pl. a szeménél nehezebben megy a lépcsőn, és nem fogom copfozni meg csatolgatni. Minek kínozzam fésűvel meg fürdéssel minden séta után? Pl. ha egy sáros napom 3-4szer sétáltatom akkor 3-4szer kell lemosni, kifésülni, és elmondhatom hogy ezt egyik kutya sem kifejezetten élvezi.

Így meg elég áttörölni a mancsait.

Másrészt meg nekem így tetszik, kis vagányan, sportosan.

2010. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egész egyszerűen valakinek ez tetszik, valakinek az.

Az is tény, hogy a hosszabb szőr lényegesen több munkával jár, de úgy gondolom nem ez szokott lenni az elsődleges szempont, amikor a rövid szőr mellett döntenek.

A hosszabb szőr nem kényelmetlenebb a kutyának, és nem is melegíti jobban. Gondoljunk a pulira.

A ruha pedig nem azért kell, mert rövid a szőre, hanem mert a fajtának nincs aljszőrzete (ez nem az ami nálunk). Ezért például nem is lesz tele a lakás kutyaszőrrel. A ruha pedig mínuszok esetében - állatorvos által is - javasolt!

2011. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!