Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lehetett kölyökként...

Miért lehetett kölyökként érdes, kemény szőre a kutyámnak? Most meg puha és fényes?

Figyelt kérdés
Szinte olyan érzés volt, mintha drótszőre lenne. Kiskora óta ugyanazt eszi (tápot felnőtt változatban) most mégis olyan puha, mint egy plüss. Rövidszőrű egyébként.
2020. márc. 12. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első tippem az étkezés megváltozása lett volna (minőségibb vagy kifejezetten szőrt/bőrt támogató étrend), de hogy semmi nem változott tényleg furcsa, mert általában a kölyök szőr a puhább és a fakó, fénytelen szőr pedig valamilyen hiánybetegségre utalhat.

A szőrminőség még vedléskor változhat, a téli bunda tömöttebb, erősebb, a nyári kicsit lágyabb, de ez sem jelentené egyből azt, hogy fényesebb is lesz, sőt az én kutyámnak a nyári bundája szokott a rosszabb lenni, a sok vizezéstől, napsütéstől fénytelenebb, vékonyszálúbb, a tavaszi vedlési időszakban van szüksége kifejezetten szőrt támogató kiegészítőkre.

Egészségét tekintve sem történt jelentős változás? Gondolok itt például tápanyag felszívódásra, emésztési problémákra.

2020. márc. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Semmit nem vettem észre rajta. Én is meglepődtem, hiszen az összes kölyöknek baba szőre van. 4 hónaposan került hozzám, most lesz 1 éves.
2020. márc. 12. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!