Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karantén esetén hogyan oldjam...

Karantén esetén hogyan oldjam meg, hogy a kutyám a dolgát végezze?

Figyelt kérdés
Attól tartok, ha hatósági karantént kapok, a lakást ugyebár nem hagyhatom el. Van egy kutyám, aki szobatiszta, nem volt pelusra szoktatva. Hogyan vegyem rá esetlegesen egy ilyen helyzetben, hogy bent végezze a dolgát? Nektek ilyen helyzetre van már valamilyen tervetek?

2020. márc. 13. 11:06
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
38%

Őszintén, ha nem lehetne kilépni a lakásból, letojnám magasról az emberiséget, 10 percre lemennék a kutyákkal. Éjjel nappal nem őriznek semmit, vagyis lakásokat, szóval nem hiszem, hogy lelőnének. Tudom, hogy veszélyes vírus, csapból is ez folyik, de az élet nem áll meg, így is röhejes amit az oktatással csinálnak most.


Nekünk csak arra van tervünk, ha pl: apám elkapja a vírust, ami persze jár azzal is, hogy én is karantén alá kerülök. Nos, akkor a kutyáim apám egyik munkatársához mennének, kertbe. Deee azért megjegyzem, amíg tehetem, addig én intézem, karantén ide vagy oda.

2020. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Még Olaszországban is ki lehet menni a parkokba.
2020. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, Olaszországban ki lehet menni, de ha megnezitek a koronavirusos kormanyoldalt, ott irjak, hogy itthon nem lephetsz ki a lakasodbol egyaltalan, csak hatosag lephet be engedellyel es a postas...
2020. márc. 13. 11:59
 4/23 A kérdező kommentje:
De valahogy nem erzem ezt eletszerunek foleg, hogy tarsashazban lakom...
2020. márc. 13. 11:59
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Megkérsz egy ismerőst, szomszédot, rokont, barátot, munkatársat.
2020. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

NE keverjük a területek lezárását az egyéni karanténnal.

HA területet zárnak le vagy korlátozzák a lakosság mozgását, akkor eü sétára biztosan lesz lehetőség.

HA egyéni karantént rendelnek el neked, személyesen, akkor meg kell kérned valakit, hogy vigye le a kutyát (vagy panzió). HA kórházi karanténba visznek, akkor vagy rá tudod bízni valakire vagy panzió.

2020. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A hatósági karantén nem egyenlő a települések lezárásával. Ha egyénileg házi karantén alá vonnak valakit, akkor a karantén ideje alatt valóban nem hagyhatja el a lakást, és csak hatósági személy léphet be a lakásba. Én egyébként ha ilyenre sor kerülne, közölném velük a problémát, hátha tudnak megoldást rá, de ha muszáj, akkor otthon takarítok a kutyám után addig, volt már olyan, hogy ment a hasa, a végtelenségig nem tudja tartogatni. Létezik kutyapelenka, kutya WC, de oda lehet tenni egy láda földet is, ha nem kaparja ki. Persze ezeket addig kell beszerezni, amíg nem aktuális a karantén. :-) Fertőtlenítőszer azért legyen otthon.
2020. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hazi karanten eseten nem lehet odaadni senkinek mert nem mehet be senki a lakasba, nem lehet kontaktolni senkivel, kiveve postas es hatosagi szemely.
2020. márc. 13. 13:16
 9/23 A kérdező kommentje:
Igy nem mehet be se szomszed se rokon se barat.
2020. márc. 13. 13:17
 10/23 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell beengedned. Kinyitod az ajtót, a kutya kimegy / bejön és kész.
2020. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!