Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyán végeznek még hangszálmū...

Kutyán végeznek még hangszálmūtétet? Egyéb tippek?

Figyelt kérdés

Tudom, most le fogtok állatkínzózni, de kérlek titeket, hallgassatok meg elōtte. A kutyám most lesz 10 éves. 10 éve keményen dolgozunk ezen a problémán, de képtelenség már változtatni rajta, ezt belátom. Vasszigor van itthon is, az utcán is. Kutyaovi, napközi, suli, ezekbe becsülettel jártunk és mellette itthon is tréningezünk. Dog dancing alap mozdulatok, engedelmességi gyakorlatok, rendszeres és hosszú séták, kimerítō szociális élet. Szó szerint minden szabadidōm azzal töltöttem az elmúlt 10 évben, hogy boldoggá tegyem és leneveljem az állandó ugatásról és idegbajoskodásról. 23 éves vagyok és a kutyám miatt nem tudok dolgozni menni, kikapcsolódni nélküle a párommal és szégyellem is magam emiatt, vannak céljaim és ambícióim, de képtelenség egyedül hagyni, mivel albérletben élünk. Aki szintén, az nagyon jól tudja, hogy ugatós kutya miatt pillanatok alatt ō lesz a tulajdonos legrosszabb bérlōje mindenki szemében. Egy nagyon csendes házba költöztünk most, remek környékre és egy cigire nem tudok tōle lemenni. Idegbajos, ordít és nem adja fel, egyszer 4 órán át vettem a kamerával mit csinál és egy percre sem maradt csendben, aznap 10 órát voltunk távol és mikor hazaértünk is ugyanúgy csinálta. 10 órán keresztül. A kiképzō, aki járt hozzánk is elszörnyedt, azt mondta, ilyet még nem látott. Fut, járkál, ugrál fel-le mindenre és ordít. Pedig elōtte 3 órát sétáltunk, futiztunk, minden, a kiképzō is jött velünk, látta. Idōben kapott enni is, vize is volt. Nagyon kétségbe vagyok esve :( Az orvosunk szerint ez annyira durva, berögzült viselkedés már, hogy az ivartalanítás nem hoz nagy változást. Igaza is lett. Ugyanúgy csinálja, hiába nincsenek golyói. Egy kis máltai keverék egyébként és kan. Mikor hazaérünk egy kiadós fárasztás után, akkor szinte alig áll a lábán, azonnal bealszik, de amint elmegyünk otthonról, olyan lesz, mintha már napok óta nem lett volna vele foglalkozva. Ezen kívül semmi gond nincs vele. Hónapok óta a lakáshoz vagyok láncolva miatta és elmegy a fiatalkorom élmények és tapasztalatok nélkül. Mindennél jobban szeretem ōt, soha nem válnék meg tōle, nem hibáztatom, de ez nem állapot és nem tudom folyamatosan napközibe rakni, rengeteg pénzt elvitt eddig is. Csakis emiatt gondoltam a hangszálait kiszedetni. Ugatásgátló szerintem nála semmit nem használna, annyira elborul ilyenkor az agya, de tapasztalatokat szívesen várok, hátha.

Rossz helyrōl mentett, nagyon korán elválasztották az anyjától egyébként, a tesói is bántották, utána hozzám került és szinte alig volt esélye életben maradni. Alulfejlett egyede az alomnak, különc volt. Végül életben tartottam, etettem, cumiztattam, nagyon sokáig félt a kutyatáltól is és kistányérról evett. A kutyatálat a mai napig nem szereti. 6 éves korában pedig egyszer a szüleim örökbe adták a hátam mögött egy családnak emiatt a probléma miatt, de visszajött hozzám egy hét múlva és el is költöztünk. Azóta rosszabb, az egy hatalmas trauma volt az amúgyis gyenge kis lelkének. Ezt azért mesélem el, mert szerintem ezeknek is köze lehet a dologhoz. Szerintetek? Mit tehetek még? Nagyon szívesen fogadok bármilyen tippet olyantól, akinek sikerült hasonlót leküzdenie.



2020. márc. 14. 10:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%
Miert merul fel az a gondolat, hogy egy kutyát kellene elnemitani? Miert nem az az ember suketiti meg magat, akit zavar?
2020. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Váltsatok trénert. Attól, hogy elvágják a hangszálait, attól ő ugyanúgy szenvedni fog, max csendesebben.
2020. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy kutyának való futópad alsó hangon is 500.000 ft-nál kezdődik. Márpedig kutyának az emberi pad nem jó!


De emellett is kell sétáltatni és nevelni a kutyát. Te meg egy gyerek vagy! Ne alarj ilyen kutyát!

2020. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Boxot próbáltatok már?


Egy nagy méretű szobakennel, amiben elfér az ágya és egy vizestál, illetve a kutya is kényelmesen meg tud fordulni benne (ekkora méretű kutyánál könnyen találsz ilyen méretűt, ha a lakásban elfér). Ezt olyan helyen elhelyezni, ahonnan nem lát rá az ajtóra. Meg kell szerettetni vele, nálunk az vált be, hogy amikor beküldtem és bement, akkor kapott ott bent egy nagy méretű jutalomfalatot, ami lassan fogyott el, így amíg azt megette, addig jól érezte magát a boxban, pozitív érzések társultak hozzá (eleinte nyitott ajtónál). Ezzel el lehet érni, hogy ha fáradt, magától is elvonul oda aludni, szeret ott lenni. Eközben szép lassan hozzá kell szoktatni, hogy rácsukod az ajtót. Először csak pár másodpercre, amíg a jutalomfalattal van elfoglalva, észre se vegye, majd egyre hosszabb időre.


Ha ez is megvan, akkor elkezdheted hosszabb ideig benne hagyni a kutyát egy új/kedvenc játékkal (ajánlom pl a kongot, olvass utána), amivel lefoglalja magát. 5 perc, 10 perc, megint 5, 15, stb, ne legyen benne rendszer, amit megtanulhat. Ha eddig eljutottatok, amíg benne van, menj át a másik szobába, ne lásson, esetleg csukd rá az ajtót. Elvileg ekkor már jól érzi magát a boxban és a játékával vagy a kajával van elfoglalva, észre se veszi, hogy kimentél. Ha esetleg már ettől is elkezd ugatni, várj türelmesen úgy, hogy nem lát, és várd ki, amíg egy pillanatra abbahagyja, akkor menj csak vissza. Amíg ugat, nem mész vissza, ugatással nem éri el, hogy a társaságában legyél, csak ha csendben van! Ha a másik szobába át tudsz menni, nyisd ki a bejárati ajtót, menj ki, gyere vissza. Ha az ajtónyitás nem okoz problémát, menj ki, csukd be, és utána gyere vissza. Először ez csak egy másodperc legyen, utána kell lassan növelni. Ha 5-10 percet kint tudsz tölteni a lépcsőházban, a nehezén már túl vagy, ezt kell növelni a kutya képességeit figyelembe véve szépen fokozatosan 1-2 óráig, majd egész napra. Én úgy időzíteném a tréningeket, hogy a teljes reggelijét/vacsoráját a boxban kapná meg, kongba töltve, így a legkönnyebb elterelni a figyelmét.

2020. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!