Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet enni adni neki?

Mit lehet enni adni neki?

Figyelt kérdés

10 hetes westie kutyust szeretnék elhozzni,nagyon felelősségteljes vagyok,gondját tudom viselni,foglalkozni vele,állatorvoshoz vinni,oltások ... stb.

jól szeretnék mindent csinálni,érdeklődnék szeretnék afelől,hogy egy 10 hetes westie kutyának mit szabad, mit nem szabad neki enni adni

és ha nagyobb lesz pl fél éves vagy 1 éves mi adható neki ?


nektek,hogyan sikerült szobatisztává tenni egy kutyát ?



2020. márc. 16. 09:07
 1/6 A kérdező kommentje:
és hányszor ehet egy nap mennyi ajánlott ?2*1 ,3*1 ?
2020. márc. 16. 09:09
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Szinte minden kutyáról van fajtaleiras az Interneten. Ezekben a leirasokban nagykabol benne van minden amit az egyes fajtakrol erdemes tudni. Ha valoban jol szeretned csinalni, akkor szerintem kezd ezzel.

Az is jo szokott lenni, ha az állatorvosnál felteszed a kerdeseidet es nagyon figyelsz a valaszokra.

Persze az egyes fajtaknak vannak kulonbozo barati korei is a neten, erdemes az ottani beszelgetesekbe is bekapcsolodni.

Majd ha jartok kutyaoviba es suliba is, ott is elfognak halmozni mindenfele információval.


Nagyvonalakban annyi, hogy kolyok kutyának egy kicsit egyszerubb es gyengebb kajat adunk mint egy kifejlett allatnak … lenyeg a lenyeg, a kiskutyanak se az emesztese, sem az immunrendszere nem komplett.


Azt is jo tudni, hogy van egy csomo dolog amit a kutya nem ehet. Kiskutyánál pl. a csoki konnyen halalos lehet, de a hagyma, a szolo es meg egy csomo minden karos lehet, ennek is utana kell jarnod.


Szobatisztasag idovel meglesz, ha majd rendszeresen jartok setalni.

2020. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3x kapjon kaját jól elosztva időben

Most még célszerű azt a tápot adni neki, amit a tenyésztő is ad neki


Mit szeretnél neki adni? Vagy nem értem a Kérdést

Tápot és nedves tápot szoktak adni általában a kutyának



Szobatisztasagra úgy a Legkönnyebb szoktatni, hogy kiviszed min. 2 óránként pisilni és amikor elvégezte a dolgát, nagyon megdicsered és esetleg egy jutifalit is adsz neki

És ha mégis bentre sikerult pisilni/kakilni, ne szidd le csak takaritsd szepen össze és kész

A kutyapelenka meg szerintem felejtos, mert csak osszezavarja

2020. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt add neki amit a tenyésztője. A kezdő csomagba biztos ad a tenyésztő pár adaggal.;)
2020. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Alapvetően a tenyésztők itthon még mindig Royal Caninnel vagy Hillsel etetnek, meg az állatorvosok is ezt ajálnják...


Ha van rá pénzed, akkor sokkal jobb, hogya Acana, Orijen, Farmina N&D, vagy Belcando tápot adsz neki.

Lehetőleg kölyköknek valót...

Viszont a tenyésztők kell adnia egy zsákkal a régi tápból, hogy fokozatosan tudj váltani a másikra...


Arra figyelj, hogy nehogy szaporítótól vegyél kutyát!

2020. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2020. márc. 19. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!