Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának tényleg...

Kölyök kutyának tényleg ennyit kellene adni enni?

Figyelt kérdés

A kutyatápon nézem az etetési ajánlatot.

E szerint a 3 hónapos nagytestűre növő kutyámnak kb napi 1.2 kg konzervet kellene adni. Hát én ezt minden téren sokallom.

Jelenleg 1 kis Junior konzervet kap 2 részletben 400 gramm, illetve Junior száraztápból egy tálnyit illetve ha ritkán van kutyának való megmaradt házi koszt akkor azt is. Illetve multivitamin tablettát is kap minden nap.

Ez kevés lehet neki?

Honnan tudhatom mi elég?

Keverék kutya, közepes- nagyobb termetű lesz várhatóan.


2019. jún. 16. 18:01
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Kicsit sok lett az illetve, bocsi :D
2019. jún. 16. 18:05
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok az. A konzervnek 75-80% csak víz.
2019. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nem néztél el valamit?

Én royal canint adok a 10-20 kiló felnottkori súlyú kutyának 3 hónaposan 180 grammot, a zsákon lévő táblázat szerint.

2019. jún. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

3as vagyok

Mondjuk az szaraztáp, nem konzerv.

Egy 100 grammos aszpikosat osztok be neki 3-4 napra a száraz tetejére mutatóba.

2019. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ez a konzerv minőségétől (beltartalmától) is függ, el tudom képzelni, hogy van olyan konzerv, amiből ennyi kell a kutyának. Vedd figyelembe, hogy a konzerv elég nagy százaléka víz, némelyiket mindenféle ballaszttal is telenyomják (kis része hús, nagy része gabona), szóval elképzelhető, hogy jó minőségű száraztápból mondjuk 400 g kell, konzervből pedig több, mint egy kiló ugyanannak a kutyának.

Kölyöknél nehéz belőni a jó adagot, de a bordáin lehet érezni, ha sok vagy kevés (ha simogatáskor nem érzed, akkor sok, ha kiállnak, kevés, de ez a szőrétől is függ).

2019. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Az egy tálnyi nem mértékegység.

El kell dönteni, hogy mivel akarod etetni és azt normálisan kimérni, hogy egyenletes ütemben fejlődjön. Nagytestű kölyök esetén nagyon fontos, hogy ne legyen túl etetve, mert egy életre tönkre mennek az ízületi, csontjai.


Mekkora most a kutya, hány kiló? Mivel szeretnéd etetni?

2019. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

6.7 kg most a kutya.


Nem tudom igazából mivel akarom etetni, az eddigi kutyáinkat is még mikor a szüleimmel éltünk etettük mindennel, hol konzerv hol száraz hol házikoszt. Nem szerettük egysíkúan etetni őket. (15-18 évet éltek mind)

2019. jún. 16. 19:01
 8/25 anonim ***** válasza:
Ha most 3 hónaposan 6,7 kiló, akkor azt mondanám, hogy inkább kisebb, közepes méretű lesz, de semmiképp nem nagytestű. Kb 18-20 kiló körüli lesz.
2019. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Igen?

A mancsai hatalmasok, azért hittük, hogy nagy lesz.

De amúgy ránézésre skót juhász-német juhász mix szerűség lehet, szóval lehetséges hogy akörül lesz csak tényleg :)

2019. jún. 16. 20:41
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Konzervet eleve nem adunk kutyának, pláne fejlődő kölyöknek... Szinte nulla tápértéke van. Van egy-két méregdrága konzerv, aminek magas a hústartalma, de ennek áráért akár marha színhúst is vehetnél, gyanítom, nem ilyen konzervre gondoltál.

Érdemes venni egy jó minőségű kölyök száraztápot (emellé külön vitamin nem kell), és csak azzal etetni.

2019. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!