Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphat egy alkalommal több...

Kaphat egy alkalommal több injekciót a kutyám, ha csak az egyik az oltás (veszettség elleni)?

Figyelt kérdés
Úgy értem hoyg azt tudom hogy egyszerre csak egy oltást kaphat, 2 hét elteltével másikat. De most valószínű fog kapni valamilyen gyulladáscsökkentő szurit, mert begyulladt a bűzmirigye, viszont a veszettség elleni oltás meg sürgős lenne mert külföldre utazunk egy hét múlva. Már 13 éves de egyszerűen nem jut szembe, hogy kapott-e már valaha 2 szurit egyszerre.
2010. júl. 25. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Veszettség elleni oltást CSAK egészséges kutyába adják.Ugyhogy ha antibiotikumot kap akkor nem kap més szurit.
2010. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, jól beszéld át a dokival. Mikor kezdő kutyás voltam, az első kutyámnak (kistestű pár hónapos) elmaradása volt az oltásokkal, ráadásul valami más baja is volt (nagyon régen volt már nem emlékszem pontosan) a doki egyszerre beadott vagy 3 oltást. Hát este rohantunk a klinikára mert összeesett. Utólag rájöttünk hogy az egy fiatal kezdő doki volt, lehet hogy butaságból, lehet tudatlanságból, de majdnem kinyírta szegénykémet. Tehát egy beteg, öreg kutyánál is vigyázni kell hogy ne nyomjuk tele a szervezetét.
2010. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek, az oltást csak egészséges kutyának adják.

Minden oltás előtt megvizsgálja az orvosunk a kutyáinkat, csak akkor adja be, ha minden rendben.

2010. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Bármely oltást csak egészséges kutyának adhatnak be.
2010. júl. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!