Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy nagyon félős...

Hogyan lehet egy nagyon félős kutyára nyakörvet adni? Ha meglátja a kezemben már elszalad. Hogyan kivitelezhető ez így?

Figyelt kérdés
2020. márc. 18. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen rossz élménye volt. Menhelyről fogadtad be?


Kellemes élményhez kell társítani a nyakörv látványát. Remélem jó gazdi vagy mert ha nem azt is tükrözheti a nagyon félős viselkedésével a kutya.

2020. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Légy lassú, fokozatos és óvatos.


Eleinte ne is akard rátenni.


Először tedd ki a szoba közepére, hadd nézegesse, szaglássza. Tehetsz jutalomfalatot is a közepére.


Ha nincs probléma, hívogasd úgy magadhoz a kutyát, hogy a kezedben van a nyakörv. Ne tedd rá, csak fogd.

Esetleg próbálhatod te is lassan megközelíteni vele, közben végig nyugtatóan beszélj hozzá, simogasd.


Ha ez megy, akkor simogathatod is vele, hogy legyen még pozitív emléke.


Fontos, hogy ne kapkodj el semmit.


Ha már minden jól megy, nyugodt, akkor állítsd be a legnagyobb fokozatra, és úgy tedd a nyakába, ahonnan le tudja dobni magától. Itt ha rajta marad 10 másodpercig, akkor hatalmas jutalom. Az időt folyamatosan növeld.



Azon is elgondolkodhatnál, hogy inkább hámot teszel rá, az kevésbé ijesztő neki.

2020. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1#. Igazából egy lány valamiért úgy gondolta hogy megválik tőle és így került hozzám. Nem volt rajta előtte sem nyakörv, nem sétáltatták. Én szeretném ezt elkezdeni vele de sajnos 6 éves és elég késő szerintem elkezdeni, ez az ami most jelenlegi véleményem szerint nagyon megnehezíti ezt. Pedig muszáj lesz vele ki is mozdulnom mert el kell vinnem levágatni a farkaskarmát mert visszakanyarodott neki de azt sem engedi. Nem törődtek vele és most ezekre a dolgokra fogalmam sincs hogy hogyan szoktassam már rá. 2# ez nagyon jó amit írtál.

Erre nem is gondoltam. Szerinted így menni fog? Mennyi időbe tellhet? Minél hamarabb el kéne vinnem pedikűröztetni

2020. márc. 18. 10:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozz először hámmal.
2020. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na. Próbáltam, és először elfutott de egy idő után megállt és fel tudtam volna tenni a nyakörvet de nagy lett és fúrni kell rá lyukat. Kétszer is sikerült megállítani és felengedte volna tenni ha megfelelő a méret. Már másodjára cseréltettem ki és nem.akarok egy harmadikért visszamenni. Szerintem sikerülhet egyébként csak tényleg idő kell hozzá.
2020. márc. 18. 11:00
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Legel turelmes.

Tarsd be a sorrendisegi szabalyokat!! Abbol erzi,h te vagy a vezer es megnyugszik!!

Fuss vele egyutt. Az nagyban emeli a tekintelyed!!

2020. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sikerült rá felraknom. Eléggé félt, be is csurrantott de fent van a nyakörv. Mostmár csak az a kérdés hogy mikor és hogyan kezdjem el a pórázhoz szoktatni?
2020. márc. 18. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, ezt nem feltétlen egy nap alatt értettem.


Ha becsurrant, az nem jó. Ne az legyen a célod, hogy rajta legyen a póráz, hanem hogy úgy legyen rajta, hogy ne féljen.


Az én kutyámra például úgy szoktam feltenni, hogy kitartom, ő meg örömében "beleugrik" :)

Komolyan.

Imád sétálni, és számára nyakörv=séta

2020. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem. Nem szeretném semmiképpen sem ma a pórázt is rátenni. Akarok várni pár napot hogy szokja a nyakörvet. Kb hány napot érdemes várni és hogy közelítsem meg a dolgot?
2020. márc. 18. 11:56
 10/11 anonim ***** válasza:

2-es jól írja, nekem a kutyám megyünk parancsszó szótagolásából is már a póráz helyéhez spurizott és nagyon örült.


Én csak röviden írtam, hogy kellemes élményhez kell társítania a kutyának a nyakörv, hám és póráz látványát, de abban igaza van, hogy a hám jobb lenne.


Amúgy milyen fajta kutya? Mert vannak olyan fajták, amiknek előnyösebba hám, de szerintem minden kutyának jobb a hám, nem terhelődik a nyaka, és a légzése, ha anno tudtam volna, hogy van hám azt használtam volna, bár az én kutyámnak a lába rövidke volt, nem tudom, hogy ez nem okozott volna-e problémát később.


6 éves kutyával is szépen meg lehet tanítani, hogy a pórázzal nyakörvvel nem bántja a gazdi, lényeg, hogy a kutya tudja, hogy ezek az ő biztonságát szolgálják.


De tényleg úgy csináld ahogy a 2-es írta,csak én most fáradt voltam leírni a lépéseket.


Ne akard egyből, fokozatosan.


2-esnél a labda! :)

2020. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!