Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek mit jelentenek? (furminat...

Ezek mit jelentenek? (furminator, szőr-bontás, tirmmelés)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a Furminator valami elhaltszőr leszedő kefe, de hogy működik? Borotvál vagy mi? Még nem láttam ilyet és nem értem, hogy hogy szedi ki egy egyszer fémfésű azt a szőrt, amit egy másik egyszerű fémfésű nem tud. És mit jelent az, hogy szőr-bontás? Sok kutyakozmetikai honlapon olvasom, hogy szőr-bontás előtt és után (plusz képek csatolva). Sejtem, hogy mi a szőrbontás, de azt mivel csinálják? Furminátorral? És mi a trimmelés? Minden fajtát lehet trimmelni? Vagy nem?


Ezek nekem azért fontosak, mert lesz hosszúszőrű kutyám, de nem tudom, mit kezdjek majd a szőrével. Valaki azt mondja, hogy trimmelni kell, valaki azt, hogy azt tilos. Valaki azt mondja, hogy Furminátorozzam, van aki meg azt mondja, hogy azt nem szabad. Ezért gondoltam utána érdeklődöm, hogy melyik mit jelent és akkor majd eldöntöm én magam, hogy mit csinálok a kutya szőrével.


2010. júl. 25. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A furminátor olyan mint egy elektromos fésű szvalfésülöd vele az állatot és az kiszedi az elhalt szőrt. A szőr-bontás gondolom h kibontják az összegubancolt szőrt, a trimmelés pedig az elhalt szőrszálak eltávolítása amit nem kell minden fajtának megcsinálni.
2010. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát nem voltál nagy segítség. :) A Furminátorról pont annyit mondtál, amennyit én is tudok. A szőr-bontásról színtén és a trimmelésről is. :) Inkább azoknak szól a kérdésem, akik kutykozmetikusok, vagy legalább valamilyen tapasztalattal rendelkeznek ebben a témában.
2010. júl. 25. 18:57
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

A trimmelés az elhalt szőr kézzel eltávolítása. Vannak külön trimmelős fajták pl golden retriever, spánniel

A többihez nem értek.

2010. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Akiteki ***** válasza:

A furminátor egy fésű. Igazából más fésűknél nem tud sokkal többet, csak most nagyon reklámozzák. Kipróbáltam, ugyanazt a hatást elérem sima fésűvel is. De az olcsóbb.

Arra reklámozzák, hogy kiszedi az elhalt aljszőrt az olyan fajtákból, akinek közepes hosszú, két rétegű szőre van.

A bontás azt jelenti, ami a nevében van: hosszú szőrű kutyák szőre összegubancolódik és jó sok munkával aprólékosan szálanként ki kell bontani anélkül, hogy kitépné vagy levágná.

Trimmelés egy speciális eljárás, csak bizonyos fajtáknál alkalmazzák. Lényege az elhalt szőrszálak kiszedése de nem vágással. Nincs trimmelős fajtám, igazából nem tudom megmondani mennyivel lesz másabb a kutya szőre ha vágják vagy ha trimmelik, de van különbség az biztos.

2010. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Akiteki ***** válasza:
2010. júl. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Akiteki ***** válasza:
Milyen fajtád lesz? Ha elárulod, talán többet tudunk segíteni.
2010. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

És a szőr-bontást mivel csinálják? Fémfésüvel? Kefével? Kézzel? És a Trimmelést? Van egy erre kitalált speciális kefe/fésü?

Nem szeretném elmondani, hogy milyen fajta kutya. Mert ha azt mondom Kaukázusi juhász, azt mondanátok annak nem kell semmit foglalkozni a szőrével. Ha azt mondom, Yorki, arra zt mondanátok, hogy vigyem kozmetikushoz, az majd lenyírja.

De én tényleg kiváncsi vagyok, hogy mit hogy kell és mivel csinálni. (trimmelés, vágás, furminator, szőr-bontás...stb) Hogy majd magam eldöntsem, mit akarok csinálni a kutya szőrével. Például sokan mondják, hogy például Pulit hagyni kell rasztásodni, de ha én úgy gondolom, hogy inkább trimmelem minden héten? Akkor mindenki lehülyéz. Én szeretném eldönteni, hogy mi a jó a kutyámnak, de ahhoz ismernem kell ezeket az eljárásokat. Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat. :)

2010. júl. 25. 19:27
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Abból a linkből mindent megtudtam, azt hiszem. Már csak a fésükre vagyok kiváncsi.
2010. júl. 25. 19:31
 9/18 Akiteki ***** válasza:

Én biztos nem mondok ilyet.

Csak nem mindegy hogy kau vagy afgán agár.

Egy kaukázusit szépen ki lehet fésülni itthon. Az afgánt meg kell tanulni. A yorki meg hosszú szőrrel szép, nem lenyírva.

2010. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
Ja, és a puli szőre igényeli a legtöbb munkát. Hogy szép zsinóros legyen naponta kell gondozni. Nagyon szerettem volna egy pulit, de rájöttem, hogy én erre képtelen lennék, nincs hozzá türelmem.
2010. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!