Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek mit jelentenek? (furminat...

Ezek mit jelentenek? (furminator, szőr-bontás, tirmmelés)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a Furminator valami elhaltszőr leszedő kefe, de hogy működik? Borotvál vagy mi? Még nem láttam ilyet és nem értem, hogy hogy szedi ki egy egyszer fémfésű azt a szőrt, amit egy másik egyszerű fémfésű nem tud. És mit jelent az, hogy szőr-bontás? Sok kutyakozmetikai honlapon olvasom, hogy szőr-bontás előtt és után (plusz képek csatolva). Sejtem, hogy mi a szőrbontás, de azt mivel csinálják? Furminátorral? És mi a trimmelés? Minden fajtát lehet trimmelni? Vagy nem?


Ezek nekem azért fontosak, mert lesz hosszúszőrű kutyám, de nem tudom, mit kezdjek majd a szőrével. Valaki azt mondja, hogy trimmelni kell, valaki azt, hogy azt tilos. Valaki azt mondja, hogy Furminátorozzam, van aki meg azt mondja, hogy azt nem szabad. Ezért gondoltam utána érdeklődöm, hogy melyik mit jelent és akkor majd eldöntöm én magam, hogy mit csinálok a kutya szőrével.


2010. júl. 25. 18:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

furminator.hu

érdemes a videókat megnézni, döbbenet

2010. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Akiteki ***** válasza:

Kellően vedlő kutya kell hozzá.

Ezt sima fésűvel csináltam 10 perc alatt.

[link]

2010. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A szőrbontás ugye a szőr kibontása. Én ezt egy nagyon egyszerű, de bitangerső fésűvel csinálom, viszont a technika már nem mindegy. Valamint ha szükséges, használok speciális filcbontó fésűt is, bár bevallom, a 200 forintos fésűmmel is boldogulok, a lényeg a technika. Egy bontás nem mindig egyszerű, főleg, ha a kutya szőre nagyon loboncos és berasztásodik. Jó múltkorában egy goldent bontottam, közel 3 órámba telt, pedig még annyira nem is volt gubancos a szőre... Igaz, nem is ápolta a gazdája elég rendszeresen. A képet azért nem mutatnám meg, mert a gazdi arca is látszik rajta és nem hiszem hogy örülne, ha mutogatnám. De ha nagyon szeretnéd, levágom a képről a gazdit és belinkelem a fotót.

A trimmelés során az elhalt szőrszálakat távolítjuk el, ahogy a többiek is mondják. Vannak fajták, amelyeket ha kiállításra akarsz vinni, csak trimmelni szabad, ugyanis a nyírás soha többé nem lesz már olyan, mint előtte. Az egyik kutyám trimmelős szőrzetű, mióta megnyírta egy kozmetikus, borzasztóan csomósodik a szőre, pedig előtte sosem volt ilyen. :S

A furminátor pedig szerintem igenis jó. Nagy nehezen áldoztam rá a pénzt, de nagyon megérte. Soha egyetlen kefével nem tudtam ennyi szőrt kiszedni a kutyámból, ez valami döbbenetes. Igaz, ha kiállításra akarnám a kutyámat vinni, akkor hanyagolnám, mert azért nem csak az aljszőrt szedte ki, valamennyit rövidített a fedőszőrén is. Viszont egy hobbi kutyának több mint praktikus. Furminátor nélkül szőrtenger lenne a lakásom minden napi takarítás ellenére is, furminátor mellett megúszom 3 naponta föltakarítani. (Hosszú szőrű kutyám is van, aki most vedlik.)

2010. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A pulival kapcsolatban pedig, rengeteg ápolást igényel a szőre, magától nem lesz szép, maximum filces és loboncos. A kozmetikus föltépi a zsinórokat hogy szépek legyenek és egyenletesek.
2010. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Akiteki ***** válasza:
Akit nem viszek kiállításra, annak trimmelőfésűvel szoktam kiszedni az aljszőrt. Azzal is úgy vagyok, hogy levág a fedőszőrből is. Lehet, hogy egy kozmetikusnak megéri, mert esetleg gyorsabban kész lesz vele, de az én 6 itthoni huskymat simán megkopasztom egy fémfésűvel is. És az nem szedi le a fedőszőrt. Azt porszívózni szoktam belőlük.
2010. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hú. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A Furminator-nál pont abban nem voltam biztos, hogy csak az alljszőrt szedi ki vagy szed egy kicsit a fedőszőrből is.

Köszönöm, tényleg nagy segítség volt.

És mondjuk egy Chau Chau kutyusnál mi az, amit rendszeresen kell csinálni a szőrével? De úgy rendesen, amit egy kutyakozmetikus csinálna.

2010. júl. 25. 20:17
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát nem vagyok benne biztos, de szerintem a csau csaut nem igazán kell kozmetikázni. Rendszeresen fésülöd otthon és annyi. Ha nem lesz kiállítási kutya, vedlési időszakban lehet furminátorozni is, csak ne vidd túlzásba, lágy mozdulatokkal használd és akkor nem lesz a szőre rövidebb tőle. Egyébként az általános dolgok, fürcsi, fültisztítás, karomvágás (én a bűzmirigyet jobb szeretem a dokira bízni, na meg csak akkor piszkálni, ha nagyon muszáj). Ha rendszeresen fésülüd, nem lesz szükséged arra, hogy kozmetikushoz vidd bontásra. Bár nem volt még csau csauval dolgom, ez csak mint laikus vélemény, de lehet hogy valaki nálam okosabb elmondja. Én csak hobbiból kozmetikázgatok ismerősöknek, papírom nincsen róla. :)
2010. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Persze ha kiállításra is viszik, az már más kérdés, egy ügyes kozmetikus sokat tud javítani a kutyán, előnyös tulajdonságokat ki lehet hangsúlyozni, gyengeségeket palástolni egy profi grooming-gal.
2010. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!