Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért köhög a kutyám?

Miért köhög a kutyám?

Figyelt kérdés

Már vagy lassan fél éve köhög a kutyám.

Kezdetben csak este, néha elmullik, van hogy nem is köhög egy nap csak 1-2x alkalommal, de van hogy naponta rendszeresen 5 percenként...

Olyan megerőltetett a köhögés, görcsös, mintha nehezen kapná a levegőt.

Néztem videókat a kennel köhögésről, arra hasonlit. De arra azt irták h max egy hónapig tarthat.


Amúgy semmi baja a kutyának, eszik-iszik-ugrál mint minden más kutyus.

11 éves, szuka :)


2020. márc. 19. 20:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
2%

Gondolom tapos kutya. Adj nemi nyers etrendet(hus,hal,csont,zoldseg,nagyon kis gyumolcs!!) es ez eltunteti a savassagot,amiert kohog szegenyke. A zoldseget fozni jobb,a tobbit nyersen.

Azonnal eltunik a kohogese,ha pl 10 dkg megfott(1 cm vastag karikakban serpenyoben fozom szet uvegesre zoldfuszerrel!!) cukkinit adaz neki. Probald mi magadon is,h azonnal elmulik a savad tole!!!



Az elsavasodas a kutyakat is erinti. Te is elsavasodnal,ha szaraztapon elnel...

2020. márc. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

Elsavasodás... Komolyan, agyam eldobom a sok baromtól.


Ha szív gondja van (márpedig a leírtak alapján ez a legvalószínűbb), akkor a torkának semmi gondja nincs! Felesleges a köhögéscsillapító és ugatni is tud. A szív gond azt jelenti, hogy a rossz keringés miatt elkezd vizesedni a kutya tüdeje, ami néha nagyon megnehezíti a légzést, néha kevésbé. Attól függően, hogy a keringés révén mennyi folyadék halmozódik fel aktuálisan a tüdőnél.

Ezen sem az etetés, sem a szirupok nem segítenek! Nem gyógyítható, de vízhajtóval és szívgyógyszerrel kezelhető!

2020. márc. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
De mi a fąsznak kezelgeted otthon? Miért nem viszed orvoshoz? 80%, hogy szívporobléma lesz, meg kéne nézetni egy orvossal, nem a neten diagnosztizálni meg tömni köhögéscsillapítókkal.
2020. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Köhögéscsillapítót semmiképpen ne adj neki.

Fél éve nem volt még alkalmad orvoshoz vinni?

Esélyes a szívbetegség, ezt orvos meg tudja állapítani, és kaphat rá gyógyszereket is, hogy tovább éljen.

2020. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

A környéken 3 állatorvos dolgozik.


Egyik már többször is neggyógyítitta, de legutoljára mikor beteg volt nem vállalta el, arra hivatkozva h már öreg a kutya, ez 2 éve volt! Azóta nem állok egy ilyen emberrel szóba.

Ezután jött w második doki aki akkor meggyógyítitta, viszont egyszer még újévkor találkoztam vele és említettem neki a kutyust. Ő erre azt mondta h ez az öregedés velejárója, adjunk neki pokrócokat, biztos fázik!

Mondanom se kell hogy őt sem hívhatom.


A harmadiknál még nem jártam.

De ma felhivtam.

Elküldtem neki a videót a köhögésről, és azt mondta hogy ő szerinte tüdőféreg.

Megmondta h milyen tablettát adjunk neki, és már meg is etettük vele...

Azt mondta h ha nem javul hétfőn eljön és megnézi.

2020. márc. 20. 16:09
 16/26 anonim ***** válasza:
Eddig szívféreg ellen nem volt kezelve a kutya? Ezt hogy képzelted mégis?!
2020. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az első gondolatom nekem is a szívféreg volt.. lassú módszerrel kezeli, sajnos, esélyes, hogy ilyen idős kutyát ez már elviszi.
2020. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Kapott 2 falyta féregtelenítőt is, de nem jött ki semmi :(


Ma végre találtunk egy másik állatorvost aki megigérte hogy eljön ma és megnézi!

2020. márc. 22. 08:49
 19/26 anonim ***** válasza:
77%

Minek kellene kijönnie? Ha szívférges, az elpusztult férgek a tüdőben, szívben maradnak! Azért gondolkozzál már! Eleve nem adható ilyen szűrés nélkül a kutyának!


De könyörgöm, 8 éve a csapból is a szívférgesség folyik! Nincs mentség már arra, hogy valaki miért nem védekezik ezellen! Egy oka van: felelőtlen, nemtörődöm, alkalmatlan állattartó az illető!

2020. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Volt az orvos? Vett vért? Mert a szívférgesség vérből kimutatható. Viszont a kezelése előtt nagyon komoly kivizsgálás kell, hogy miként fogja bírni a kutya a kezelést.
2020. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!