Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a saját kutyám is férges?

Lehet a saját kutyám is férges?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy a járvány miatt a szomszéd néni kutyáját ideiglenesen magamhoz fogadtam. Ő amúgyis tüdőbeteg, sokkal veszélyesebb rá ez a vírus, és még kutyát sétáltatni sem jöhet le az orvosa szerint. Amúgy nem borzasztóan idős még, 50-körül van de nagyon beteges szegény. A lényeg hogy most amíg le nem ül ez a dolog, itt lesz a kutyája, aki egyébként még csak 7-hónapos. Mivel mindig mindig volt kutyája, ezért amikor átadta nekem, azt gondoltam minden oké az ebbel, vedekeznek bolha-kullancs, féreg ellen...

De ma a saját kutyám belázasodott, egy kis időre, bagyadtabb is, és közben lent a sétáltatásban mondták nekem, hogy vigyázzak mert a befogadott kutya lehet hogy férges. Megkérdeztem utána a hölgyet, hogy mivel és hogyan vedekeznek, de azt mondta ő nem tudta hogy kell, azt gondolta a kombinált oltasokkal ez levan tudva.

Plusz nincs is pénze rá, és állatorvosra sem.

A kérdés az, hogy most akkor lehet férges a saját kutyám tőle? Egész nap jatszanak, nyalakodnak ilyesmi. A saját kutyám szívféreg ellen is volt tesztelve, ezert nexgard spectrat kap minden hónap ugyanazon napján. Ettől a hónaptól, mert télen advocatet kap hogy kicsit szüneteljünk is a gyógyszerrel és nem is kell olyan hatalmas védelem, azt gondolom arra elég a racsepegtetős advocate, ami egyébként nagyon jó féregtelenítő is.

Plusz kérdés az is, ez a kutya férges-e, mivel fogalmam sincs milyen tünetei vannak ennek, én életemben leginkább mindig csak elkerültem ezt és inkább előre is védekeztem, de a kutya nagyon eleven, játékos, a kakája abszolút normális, néha kicsit sárgás de ennyi.

Állatorvoshoz elviszem én ha úgy van, kibírok ennyit saját zsebből fizetni ha a hölgy nem tud, de addig is adjak neki egy féreghajtót is?

Kb 4 napja van nálunk már, azóta mindennap mindkét kutya kap bérescseppet, ezt csak azért írom mert a sajátom már ugye régóta kapja, plusz 3 naponta kap meg gyógynövényes port is immunerősítés céljából, nem hiszem hogy mindezek mellett hosszú szőrrel megfázott volna :S


Köszönöm előre is!



2020. márc. 23. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Lehet.
2020. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

A láz és bágyatság valami más gondra utal, nem férgesség tünetei.

Amúgy ha ebben a hónapban is kapott nextgardot, akkor kizárt, hogy elkapja a férget.


Ui: eléggé túlfélted a kutyád, feleslegesen tömöd vitaminnal immunerősítés címén, közben lehet pont ezzel ártasz neki (nem szabad feleslegesen minden szarral tömni, meg így túl is adagolhatod a vitaminokat amik szintén betegséghez vezetnek)...

2020. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát most akkor 2 ellentmondásos válasz érkezett. Lehet,vagy nem mert kapott nexgardot? :S

Tegnap még jól volt... Az is lehet túl fáradt, ez jutott most az eszembe. Bár a lázat akkor nem értem.. Kicsit leszivja az én kis komótos meggondolt kutyámat a kis hebrencs kölyök, bár nagyon bírják egymást.


Amúgy 2. Válaszoló, lehet kicsit túltoltam, mostantól akkor azt a gyógynövényport inkább elengedem, és max azt csinálom hogy nyáron nem kap bérest és a port kapja majd 2 naponta.

2020. márc. 23. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

A láz és bágyadtság nem férgesség tünete, a féreg nagyon súlyos esetekben (ami nem 4 nap alatt alakul ki) is inkább emésztési problémákat okoz, hasmenést, véres székletet, igazán durva esetben kihányhatja a férgeket, de mondom, az csak akkor ha már hemzsegnek benne a férgek.

Másrészt a nexgard véd, szóval szinte kizárt, hogy a te kutyád férges legyen, az tökéletes féreghajtónak. Viszont ha már régebben kapta a nexgardot vagy esetleg súlyhatár körül van az adagja, akkor lehet, hogy kullancs van a dologban, most rettenetesen elszaporodtak az enyhe tél miatt, és a láz jellemzően korai tünete a babéziának. Sajnos nekem pont egy hete volt babéziás a kutyám, 23 nappal előtte kapta a nexgardot, de mégis találtunk benne kullancsot és az imizoltól pár órával később jobban is lett, szóval egészen biztosan babézia volt. Ezt csak azért írtam le, mert sajnos a nexgard spectra sem véd 100%-osan, a gazdi nem is gyanakszik babéziára, nekünk is csak az volt a szerencsénk, hogy megtaláltuk benne a kullancsot, még igazán magas láza sem volt, 39.4, ami a kutyáknál egyébként még nem vészes, a doki sem gondolt babéziára, amíg észre nem vettük benne a kullancsot.


A másik, hogy a szomszéd kutyának is kellene valami kullancs, bolha szúnyog elleni védelem, emellett féreghajtó, jó lenne egy szívféregszűrést is csinálni, hogy utána kaphasson nexgardot/milprazont/milbemaxot, ami nyilván sokkal költségesebb, mint amit eredetileg terveztél, szóval szerintem ezt mindenképp beszéld át a tulajdonossal, ha csak nem teheted meg, hogy minden gond nélkül kifizeted. A gazdival tisztázni kell, hogy mindez a kutya alapvető szükséglete, a felelős állattartás alapja ezekről gondoskodni, muszáj védekezni ezek ellen és nem várhatja el, hogy ha ezek hiánya miatt beteg lesz a kutya te viszed állatorvoshoz.

2020. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A Nexgard véd, ha rendesen adod, te viszont megfertőződhetsz féreggel.
2020. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Nem is tudom ezt a babézias dolgot felteszem majd az orvosnak, a kutyám szőréről egy kirándulás alkalmával vagy 5 kullancsot szedegettem le, de átfésültem és egy darab se volt a bőrében benne, de eddig még soha az életében nem tudtak belemászni a kullancsok csak a szőrén pihentek. Hatalmas bundája van, tömött és hosszú ráadásul ez a téli bundája. Szóval nem hiszem hogy ilyesmi történt, de nem zárom ki semmiképp.


Sajnos nem az én kutyám, és mióta a hölggyel van, (3 hónapos kora óta) folyamatosan próbálom jó irányba terelgetni...

De nem igazán hallgat senkire. Kissé régi a felfogása a kutya nevelés tekintetében, az állatorvost is humbuknak véli.


Ma gyorsan vettem neki egy advantixot kezdetnek, amig nincs szívférgesség tesztje, féreghajtót nem kaptam. Holnap megyek az állat patikába. Aztán kérek időpontot, beszélek a gazdával, és meglatjuk mi lesz. Ha nem tudja kifizetni, kifizetem én, valószínűleg úgyis itt fogja hagyni a kutyáját mert nem igazán keresi... Csak még nem akarom biztosan beleélni magam, de úgy érzem így lesz.

A lényeg hogy megfogom oldani, remélem nem férges vagy ha férges akkor még nem súlyos 😞

2020. márc. 23. 23:20
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

1. A szomszéd kutya lehet férges, adj neki féreghajtót.

Ha kell, 2 hét múlva ismételten. Ez pár száz forint, nem egy nagy összeg. Ha férgesnek bizonyult, akkor kapjon ismét a te kutyád is, egyidőben a a vendégkutya második féreghajtásával.

2. A szívférgesség kutyáról kutyára nem terjed, az más.

3. Férgesség nem okoz lázat, ha a te kutyád lázas, bágyadt, azt más okozza. Ha nem javul, vagy rosszabbul lenne, konzultálj állatorvossal!

2020. márc. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom a NexGard nem véd minden féreg ellen, amellé 3 havonta normál féreghajtót is érdemes adni. A néni kutyájának szerintem is vehetsz egy normál féreghajtót, pl. Drontal-t, nem egy nagy összeg.

A láz pedig mint ahogy előttem írták nem tünete a férgességnek.

2020. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A saját kutyám már nagyon jól van, se láz se bágyadtság, esküszöm nem értem miért volt lázas. Ettől még figyelgetem.


A másik eb is nagyon jól van, de ma kap féreghajtót, aztán meglatjuk mi lesz ennek a vége, semmiképp nem fogom fergesen hagyni ha az.

2020. márc. 24. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!