Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kérdés nélkül odaengedik...

Akik kérdés nélkül odaengedik a kutyájukat más kutyához, akit nem ismernek jól, akár pórázon, akár nem pórázon, azok nem tartanak attól, hogy a másik kutya nem fogadja barátságosan a közeledést, és a saját kutyájuk megsérül?

Figyelt kérdés
Számtalan ilyenbe futok bele séták alkalmával, a sárga szalagot (ami távolságtartásra figyelmeztetne) nem ismerik, a kutyám alapvetően barátságos, kistestű, első ránézésre "cuki szőrmók", de mentett, ezért nem bizalmaskodik egyből mindenkivel, és ha egy másik kutya szemtelenebbül, tolakodóbban közelít, akkor rámordul, természetesen nevelem, vannak kutyahaverjai, akikkel jókat játszik, de azért egyrészt nem is akarom, hogy mindenki egyből haver legyen számára, másrészt azt is idő elérni, hogy közömbösen el tudjon menni idegen kutyák mellett. Én legtöbbször próbálok távolságot tartani másoktól, akiket nem ismerünk, esetleg leültetem, rövid pórázra veszem, sokszor hiába.
2020. febr. 28. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem félnek, mert feltételezik, ha agresszív a kutya, akkor szájkosár lenne rajta. A sárga szalag meg a kutyatartók 99 százaléka számára semmit nem jelent.
2020. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az enyém nem agresszív, csak mint írtam, nem haverkodik egyből, nem szereti a tolakodást, nem szereti, ha egy idegen kutya mondjuk ráugrál üdvözlésképpen, vagy váratlanul odaszalad. Akit ismerünk, akikkel jól eljátszik, azoknak a gazdái nagyon korrektül partnerek voltak abban, hogy az enyém nem adja azonnal a bizalmát. A probléma inkább azokkal van, akik szabadon, póráz nélkül sétáltatnak és nem tudják behívni a kutyájukat, meg a flexin sétáltatókkal, akik nem tudják kezelni a flexit és a kutyájuk összevissza szaladgál előttük, akár keresztbe teljesen elfoglalva a járdát.
2020. febr. 28. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen átérzem a problémátokat, nekem is kicsit félős, nehezen barátkozós, visszahúzódó kutyám van. Egyáltalán nem agresszív, de nem szereti ha hirtelen rárohannak, azonnal a személyes terébe másznak, ilyenkor nagyon látványosan elhúzódik és egészen biztosan nem lesz játék belőle, csak egy újabb rossz tapasztalat. Rengeteget dolgozunk azon, hogy közömbösen viselkedjen a számára "veszélyesnek" látszó kutyákkal is, ne ijedjen meg tőlük, de ha látom, hogy vehemensen (nyilván nem támadóan, de túl nagy hévvel) közelít egy másik kutya, akkor hiába állunk arrébb és kérek szemkontaktust tőle, ha az a másik kutya konkrétan belemászik az arcába.

Én a sárga szalagot elengedtem, aki ismeri a jelentését, az amúgy is van annyira kulturált, hogy pórázon sétáló kutyához nem engedi oda kérdés nélkül a sajátját. Viszont amikor már látom, hogy közelít egy ilyen kutya, én szólok a gazdának, türelmesen, kedvesen, de határozottan, hogy legyen szíves visszahívni, persze általában nem sikerül, de legalább odajön és megfogja, nem próbálja elmagyarázni, hogy az ő kutyája csak játszani akar, miért nem hagyom őket játszani...

Hiába nagyobb testű a kutyám, küllemre elég barátságos fajta, a kisebbeket is odaengedik hozzá, ami nagyon sokszor kiszámíthatatlan, mi rengeteg póráz nélkül sétáltatott, kistestű, félelmi agresszív kutyával találkozunk, velük többször is volt problémánk, egyszer egy csivava úgy megharapta az enyémnek lábát, hogy az orvosnak varrnia kellett... Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sajnos szerintem ez kutyamérettől független probléma, persze egy nagytestű kutya nagyobb kárt tud tenni egy kicsiben, de sok gazdinak még fogalma sincsen a saját kutyája személyiségéről, nemhogy kutyás etikettről.


Egyébként az enyémnek is vannak kutyabarátai, akikkel játszik, mindenféle méretben, de ők az első pillanattól normálisan is álltak hozzá. Szerintem a legtöbb, amit tehetsz, hogy ott azonnal szóban megkéred a gazdát, hogy ne engedje oda a kutyáját, ez biztosabb, mint abban reménykedni, hogy ismeri a sárga szalagot vagy az alapvető illemet, sajnos.

2020. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%

Na ezert vasaroltam tenyesztotol jol szocializalt szep nagydarab kutyat,akinek van onbizalma,nem felos es lazan veszi barmely kutya kozeledeset. En meg latom messzirol,h lesz-e baratsag vagy nem.


Az utcan nem eresztem ra a kutyakra. Ha baratsaggal jon fele egymasik,akkor ritkan engedem oket ismerkedni.


Ha reten vagyunk es szabadon van,ott is latom,melyik kutya orul neki mar messzirol. De olyan sok az elrontott ideggorcs kutya,h inkabb megyek vele futni,amikor nincsenek kutyak. O aranyosan jatszana,de sokan olyan felosek es agresszivak,amit nem erdemel meg az en kis angyalkam. ❤️


Egy jol szocializalt kutya tolakodo kozelitesbol is siman tud jatszani,az mar mas kerdes,ha nem szimpik egymasnak. Olyankor kell elhivni a kutyat mindket tulajnak es menni tovabb. Nem hagyni belekeveredni egy verekedesbe a kutyakat.

2020. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A törzskönyves kutya nem garancia arra, hogy a gazdája tudja is nevelni, látok rosszul nevelt törzskönyveseket is, jó helyről, engedékeny gazdival. Én remekül haladok a mentettemmel, egy év alatt rengeteget javult, egészséges, lemozgatom, de kidobott kutya, ennek pedig van nyoma, nem ok nélkül ilyen, és nem is az idegei miatt.
2020. febr. 29. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!