Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A westi és a yorki így helyes?...

A westi és a yorki így helyes? Mert szerintem nem

Figyelt kérdés
Mármint ahogy írják. az nem westi, hanem westie. és nem yorki, hanem yorkie. ez valami magyarosítás? mert nekem nagyon bántja a szemem.
2010. júl. 26. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

A Shcnauzer-re is mondják, Hogy Snaci

A Spánielre is mondják, hogy Spani, vagy Spancsi

Labradora, Labi

Rottweilere, hogy Roti


Nem értem, miért zavar. Igen rövidíünk, mert így egyszerűbb, könnyebb...stb.

2010. júl. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mivel mindkettő eleve rövidítés tök mindegy az i vagy ie, pláne, hogy egyik sem magyar szó, a magyar helyesírás szerint amúgy is veszti és jorki lenne ;)
2010. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez normális, ki fogja minden kérdésnél, válasznál kiírni hogy:

west highland white terrier

és

yorkshire terrier

?

Senki, mert sokan nem is tudják leírni rövidítve sem, nemhogy íg hosszan és sokáig tart bepötyögni.

2010. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A beaglet is biglinek szokták már hivni hiszen a beagle-t nehéz sokaknak kimondani. Vagy a malinois (malinoá) is mali hiszen igy sokkal egyszerübb.
2010. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem az zavar, hanem hogy yorki. pl. nem yorki, hanem yorkiE. na mindegy
2010. júl. 26. 14:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező, Te nem érted a válaszokat. A kérdésedre válaszoltak.


Senkit sem zavar, mert amúgy is csak gy rövidítés, ami eleve nem "helyes". Egy E a végéről szerintem nem nagyon hiányzik.

2010. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a yorki nem yorkiE lenne, mivel a teljes neve mint írtam yorkshire terrier. Minek oda egy e? Az csak a magyarból eredő kicsinyítőképző, szimpla i.A west highland white terrierben ugyanúgy nincs E ahogy írtad, csak a magyar rövidítésben jött utána az i, mint westi.
2010. júl. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
dehogyis. írjátok be google-be, hogy yorkie vagy westie, és kijönnek külfölfi oldalak is.
2010. júl. 26. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!