Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kap tablettat es mellette...

Ha kap tablettat es mellette is bolhas a kutya akkor nem hasznal?

Figyelt kérdés

Van egy kolyok kutyam. (4 honapos) Eleinte Advantix cseppet kapott, aztan mar nextgard spectrat. De vakarozott meg ragja magat allandoan. Most talaltam benne bolhat.

Eddig nem lattam benne de a vakarozas es a ragas fent allt.

Elbizonytalanodtam.

Tudom hogy megkell csipje hogy hasson. De ez abszurd hogy allandoan van benne.


Masik kutyan foresto van ha van is benne bolha 1-2nap vakarozas van es aztan ha nem talalok bolhat akkor a halott szaradtat megtalalom.

Tehat azt latom hogy hat.


2x volt mar sensitive kutyasamponnal furdetve, mrt a koszra fogtam a vakarozast,de nem, utana is fent allt.


2020. márc. 26. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a tabletta mellett is van benne akkor nyílván nem hat.

Esetleg kipróbálhatod a bravecto-t, nekünk csak ez használt kullancs ellen, igaz bolhás sose volt a kutya így azt nem tudom mennyire jó az ellen, de nagyon jókat hallok róla.

2020. márc. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sose volt bolhás a kutyám egyik mellett sem.

Vakarózni sok mindentől lehet. De ha fürdeted samponnal, azzal csökkented a cseppek hatásfokát. Főleg, ha nem sokkal előtte tetted rá.

De vakarózhat, ha száraz, korpás a bőre. Ételallergia miatt is.

Beszélj az állatorvossal, hogy mi lehet az oka. És annak is, hogy miért nem hatnak ezek a szerek nálatok.

2020. márc. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek mikor megérkezett 10 hetesen, rá 2 napra fürdettem, aztán 24 óra múlva kapott cseppet. Aztán utána rá egy hónapra mivel elmúlt 3 hónapos akkor a nextgard spectrát kapta (ez tabletta).


Allergiát kizárnám,mert a tenyésztő bárányos táppal etetett és arra gondoltam azért vakarózik,mert koszos. De mivel fürdés után sem enyhült a vakarózás furcsa volt. Kolléganőmnél van az alom tesója nála ugyan ez a szitu. Tény enyém panelkutya így nyilván sokat vagyunk lent,parkban stb. Bárhonnan össze szedheti,mindenesetre furcsa. Mivel a másik kutyámnál Forestot használok ha van is benne 1-2 nap vakarózás van,meg rágicsálja magát. aztán elmúlik,halott bolhát találom csak.


Délelőtt megfürdettem teafaolajos samponnal, egyenlőre nem vakarózik,majd meglátjuk :)


április 3.án még beadom a nextgard spectrát,az letelik és még mindig fent áll ez,akkor kap egy Foresto nyakörvet.


Elfogy az a táp amit kap akkor pedig leváltom csirkéset halasra.Sajnos junior táp csak csirkés volt abból a márkából.

2020. márc. 26. 16:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Bőre,szőre szép és egészséges.
2020. márc. 26. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha atternel barf etrendre,akkor abbanaradna a vakarozas. A tapokra allergias a legtobb kutya. Neked is minden bajod lenne,ha szarazkenyeren es muzlin elnel.


A havi nextguard ved bolha ellen. Tuti etelallergia lesz!!

A tudfurdo is legyen borsemleges(5,5 ph!!’ Pl Sanex!

2020. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Azt írod nem lehet allergia,mert bárányos tápot adott a tenyésztő. Aztán írod,hogy lecseréled a csirkés tápot... Szóval valószínűleg allergia. Sokszor nem magára a csirkére allergiás a kutya, hanem a táp egyéb összetevőire.
2020. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De mar tenyesztotol ide kerulve is vakarozott. Ezert nem gondolom hogy allergia.. Meg kb 1 honapja eszi ezt a tapot.


Nem tudok Barfozni. Lakasban lakok kicsi a melyhuto. Es brutal maceras 2 evig barfoztam, de nekem dupla annyiba kerult es emellett idegeskedessel jart hogy hol kaptam hust hol nem, hol kb alig kaptak kajat mert nem volt hus. 4 napnal tobbre nem tudtam elore vasarolni. Kapkodtam ossze vissza mikor fognak ehen maradni a kutyak mert nem kapok hust. Szoval en ebbol nrm kerek.


Akinek van helye, penze melyhuto tarolasara kulon a kutyanak az orulhet. Nekem nincs.


Marad a tap.


De mivel volt bolha a kutyaba en ezert is zarnam ki az allergiat. De majd meglatjuk.

2020. márc. 27. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!