Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon félős mindentől...

Egy nagyon félős mindentől elszaladós kutyának hogy lehet levágni a farkaskarmát?

Figyelt kérdés

Nem nevelték az előző helyén de viszont ezek a karmok már visszagörbültek és le kéne vágni de nem megy. Nem engedi elszalad és meg sem lehet fogni. Még kutyakozmetikushoz sem tudom így elvinni. Teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek? Már amikor meglátta a kezemben a körömvágót utána is napokig került olyan bizalmatlan lett. Lehetetlen így azt hiszem.

Tudtok valamit tanácsolni ebben az esetben?

Nem várhatom meg hogy a húsba nőljön de így hogy ennyire fél nem tudom neki levágni.

Nem értem miért nem szedette le kiskorában az előző gazdája... 6 éves. Ebben a korban rizikós lenne leműttetni? Mert ha nagyon nem megy sehogy akkor az lesz. De addig is hogy és mivel próbálkozzak?


2020. ápr. 2. 10:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
próbáld reszelővel, és baromi sok jutifalattal.
2020. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mivel menekül előled,elsősorban ne a körmét akard levágni,hanem a bizalmat építsd ki,ha hívod oda menjen!


Az nonszensz,hogy nem tudod megfogni. Amúgy ha már majdnem húsban van, jobb lenne ha szakember vágná le,mert ha belevágsz akkor még rosszabb helyzetben leszel a kutya szemszögéből.


Le lehet vágni a kutya körmeit. Nem kell ehhez műtét,hogy ne legyen farkaskörme.


Cska semmi bizalmad nincs a kutya felé.


Kajával szépen magadhoz kéne szoktatni.


Sőt kötődési tréninget kéne csinálnod vagyis a napi adagját kezedből,feladatokban kapja meg!! Hamar ráfog jönni,hogy akkor kap enni ha oda megy hozzád vagy adsz neki feladatot. Pár napig lehet nem fog enni. De a gyomra nagyobb úr lesz,mint a félelme.


Köröm most a legkisebb gond hidd el.


Ha beteg vagy seb lesz rajta,hogy viszed orvoshoz? hogy kezeled otthon?

-sehogy....


Szóval bizalom építés!

2020. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mert olló nélkül sem tudja megfogni? (9es voltam)....nem simogatja nem sétáltatja soha?


Adsz neki kaját, elkapod, pórázt rá, kocsiba vele, aztán a kutya kozmetikus majd megoldja. Ez a munkája, max kicsit többet kér amiért "problémás" a kutyád.


Ha ennyit sem tud megtenni a kérdező keressen neki másik gazdát mert ez a tehetetlenség vicc -.-

2020. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!