Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyon félős mindentől...

Egy nagyon félős mindentől elszaladós kutyának hogy lehet levágni a farkaskarmát?

Figyelt kérdés

Nem nevelték az előző helyén de viszont ezek a karmok már visszagörbültek és le kéne vágni de nem megy. Nem engedi elszalad és meg sem lehet fogni. Még kutyakozmetikushoz sem tudom így elvinni. Teljesen tanácstalan vagyok. Mit tegyek? Már amikor meglátta a kezemben a körömvágót utána is napokig került olyan bizalmatlan lett. Lehetetlen így azt hiszem.

Tudtok valamit tanácsolni ebben az esetben?

Nem várhatom meg hogy a húsba nőljön de így hogy ennyire fél nem tudom neki levágni.

Nem értem miért nem szedette le kiskorában az előző gazdája... 6 éves. Ebben a korban rizikós lenne leműttetni? Mert ha nagyon nem megy sehogy akkor az lesz. De addig is hogy és mivel próbálkozzak?


2020. ápr. 2. 10:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
17%
Odakötöd egy fához, hogy ne tudjon elfutni vagy harapni.
2020. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De még pórázt sem enged magára tenni és ha így megkötözném akkor aztán tényleg teljesen elveszíteném a bizalmát és joggal érezné ő is és én is egy kivitelezhetetlen horrornak ezt a műveletet
2020. ápr. 2. 11:01
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
altató lövedék
2020. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van nálad a kutya?

Milyen bizalmat vesztene el irányodban, amikor most sincs bizalom. Egyáltalán, hogyan éltek együtt, ha még megfogni sem engedi magát?

A műtéthez is valahogy meg kell fognod majd és elszállítani az orvoshoz.

2020. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Azonnal el kell kezdeni megnevelni és kialakítani a kapcsolatot.


Az én kutyám már kölyökként szoktatva volt a fésüléshez, jutalommal, dícsérettel, de utálja.


Az volt a végső megoldás, amit fentebb ajánlottak. Ki kötöttem, és túlestünk rajta (tarthatatlan egy hosszú szőrű kutyánál, hogy ha vedlik nem fésülöd ki) és hétről hétre javult. Türelmesen kiállja, persze jutalmat így is kap a rizikós részekért.


Farkaskörmével kevesebb volt a gond, annak ellenére, hogy 3 van neki. Lefogtam úgy, hogy ne tudjon senkinek se ártani és hipp-hopp túl lettünk rajta. Ehhez az kell, hogy rendes csípővágód legyen és te is erős legyen, hogy tényleg egy pillanat alatt megtörténjen az egész.


De ezt addig nem tudod megcsinálni, amíg nem a kutyád.


Nem attól kell félni, hogy bizalmatlan lesz, mert most is az...

2020. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem volt egy lelki sérült kutyám, még ahhoz is félév kellett, hogy a jelenlétemben enni merjen. (12 évig élt velem)

Nagyon hosszú a folyamat, mire elnyered a bizalmát, de egy farkasköröm kínzással egy életre eljátszhatod.

Ezt még normál esetben sem sem sarabolja senki házilag, altatásban le kell műttetni!

Erre találj ki megoldást!

Én kocsival vinném, de a műtétet végző orvossal előtte megbeszélném, hogy van e valamilyen szer, amit beadhatok neki, ami leszedálja. Természetesen nem ételben, mert altatás előtt nem ehet, mert megfulladhat.

2020. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Már megint te? Még mindig ezzel a problémával?! :D


Vagy egy honapja írtad ki ugyanezt. Azóta mi történt, nézegetted a karmát, hogy jajdeszarszegénynek?! Idióta...

2020. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahogy én csinálnám: igaz rá kell szánni pár napot, de szerintem megéri. Egyrészt sokat kell vele lenni, jutalmazni, elérni, hogy engedje simogatni, megfogni magát. Ha megfogtad jutalmazd, így pozitív élmény lesz neki. Aztán amikor már oda egy, akkor jön a rosszabb élmény, legyen melletted még egy ember. Tegyél rá egy textil szájkosarat. Nyugtasd, de közben fogd erősen, biztos rúg kapálni fog. Ha lenyűgözött, te vagy a másik ember, óvatosan, de gyorsan vágja le a károkat, aztán jutalmazd meg valami nagyon jó dologgal és finom dologgal (nedves eledel vagy valami különlegesség). Persze egy darabig megint kerülni fog, de ha továbbra is jutalmazod, nyugtató, rá fog jönni, hogy nem akarsz rosszat.
2020. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elviheted kutya kozmetikushoz, mert amelyik normális az tudja kezelni a kutyákat. Ezt is.

Még tanulhatsz is tőle, hogy kezeld a hisztijét, mit üzen a testbeszéde stb.

2020. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es...

Olvasás?

" Nem engedi elszalad és meg sem lehet fogni. Még kutyakozmetikushoz sem tudom így elvinni."

2020. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!