Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már mind annak a jele h...

Ez már mind annak a jele h nagyon öregszik?

Figyelt kérdés
12 éves lesz a shih-tzu kutyám. Nem jön lefelé a lépcsőn (tacskóbénulásra gondolok) de már sétálni sem tud 500m-t fél óra alatt teszünk meg. Annyira liheg, fullad.2m után megáll. Újabban ha levegőt vesz, horkoló hangot ad ki. Mindig aludna. Brit care senkior tápot kap.

2020. ápr. 3. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád fajtájánál a nyomott orr légzési nehézséget okozhat még fiatal állatnál is.

Nagyon nem mindegy, milyen a súlya a kutyádnak.


Minél gyorsabban el kellene vinni az orvoshoz, hogy megvizsgálják, mert ennyire nem kellene leamortizálódnia 12 évesen sem.

2020. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kistestűek sokáig élnek.


Synoquin efa nevű izületvédő csodákra képes!

Nekem a 14 éves Bichonomat helyre rázta! Lehet fájdogál a lába,ezért kell adni neki izületvédőt.


Illetve próbáld kímélni, cipeld.

Ha a large-ot veszed akkor olcsóbban kijössz és akkor felezni kell max. Attól függ hány kg a kutyosod. Nekem 4,5-5 kg körül volt, így a nagytestűeknek valót feleztem.


Fullad,liheg akkor a szívével is lehet valami gond.


Első körben amit javaslok egy teljes orvosi kivizsgálás,teljes vérkép.


Aztán ízületvédő.


Ha meg túlsúlyos mert az is okozhat izületi fájdalmat,nehéz légzést akkor meg fogyasztani kell!


12 éves bichonom 14 éves koráig még futkorászott a másik kutyánkkal. Utána kezdett picit le épülni stb.


16,5 évet élt.

2020. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel a panaszokkal elvittétek orvoshoz? Gyógyszeres kezeléssel a szív és ízülei problemákat is egész jól karban lehet tartani. Nem azt monom, hogy még 10 évig fog elni de bőven elég ha a maradék idejében nincs szarul.
2020. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Pincsim 17 éves volt. Semmi ilyen jellegű probléma nem volt.

Vidd el orvoshoz

2020. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs elhízva ?
2020. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is 12 éves korára "robbant le", viszonylag gyorsan. Ugyanazt tudom mondani, mint a többiek: kivizsgálás.


Az enyém szívgyógyszert szed, ízületre pedig orvosi egyeztetéssel Arthrocol Mobility-t. Továbbá beruháztam neki egy memóriahabos kutyaágyba. Egészséges kutyának semmi szüksége erre, az ízületes blökiken viszont segíthet.


Mivel fájós lábakkal kevesebbet mozog a kutya, a súlyára is fokozottan oda kell figyelni.

2020. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el orvoshoz, és kezdjetek valamilyen terápiába..


Nekem a 13 éves kutyám (lekopogom) olyan, mint egy kilőtt golyó, aktív, eleven, semmi baja, nem fáj neki semmi.


Reméljük hogy nálad nem az öregedés jelei láthatók, hanem valami kezelhető dolog, amivel kaptok még sok jó évet!

2020. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltunk orvosnál, hörgője van beszűkülve. Kapott 3 szurit, már sokat javult. Alig horkol a kutya, szinte hihetetlen. És még holnap kezdjük a gyógyszeres terápiát.

Vizsgálat 10e, röntgen 9e, szurik gyógyszer 8e volt.

2020. ápr. 4. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!