Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fürdessem meg a kutyám?

Hogyan fürdessem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már úgy hogy kb 10 cm vizet engedek a kádba aztán belerakom de amint beleraktam pár másodpercig megmaradt utána pohárral mertem vizet és jutifalatot tartottam neki de az egyáltalán nem érdekelte és függőlegesen feltolatott a falra utána ki a kádból

2020. ápr. 9. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, nem írod hogy milyen kutya és mennyi idős, de küldök lent egy videót amiben elég jól leköveti hogy az első fürdőt hogyan kell csinálni hogy ne rettegjen utána a kutya. Annyira nem szeretem ennek a fószernek a módszerét mert nagyon jutalomfalat-alapú ami sok fajtánál nem célravezető de azt ügyesen csinálja amikor kutyákat új szituációknak kell bemutatni (pl ebben az esetben fürdés).


https://www.youtube.com/watch?v=koOCGuRFF0I


Miután a tiéd már úgy néz ki ha nem is retteg de semmiképp nem szereti, próbáld ugyanígy, csak nyilván lassabban fog menni. A hiba nálad ott volt hogy rögtön beletetted a kutyust a vízbe, nem volt ideje egyáltalán a kádban elkezdeni komfortosan mozogni plusz ugye rájönni illetve megszokni, hogy itt bizony a csapból folyik a víz:) Rögtön kapott egy sokkot, nagy porcelán tál aminek víz van az alján, közben a gazdi ki tudja miért a fejemre is locsolja a vizet, nem volt ideje eldönteni semmiről hogy most jó-e ez neki vagy kell-e tőle félni vagy mi lesz itt a kimenetel, úgyhogy úgy döntött hogy inkább kimászna.


Ha nem válik be akkor adj rá egy nyakörvet amivel tudod fogni, de vigyázz hogy ha nagyon tekergőzik akkor nehogy megsérüljön a nyaka vagy ne kapjon levegőt. A szüleimnek van egy hatalmas leonbergi kutyája ami utálja a vizet, őt úgy szoktam megfürdetni hogy beteszem a kádba (vagy ha jó idő van kint akkor kertben, slaggal), ráadom a nyakörvét és átdugom az egyik felkaromat a nyakörvön, úgy hogy a nyakörv vonala kb. a felkarom felnél legyen. Ez ad egy elég jó stabilitást (jobbat, mintha ki lenne kötve, vagy mintha fognád csak simán), a szabad kezeddel pedig tudod vizezni, samponozni, öblíteni.


De arra kell törekedni hogy a kutyát ne kelljen kényszeríteni hanem legalább elviselje az egész folyamatot, még ha szeretni nem is szereti. A legjobb nyilván az ha még élvezi is.

2020. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bevizezed, raksz rá sampont, majd alaposan lemosod róla. Ha pedig ki akar ugrani, rászólsz, hogy ne tegye. (Ha a rászólás nem megy, kezd el nevelni!)
2020. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először én is úgy akartam fürdetni, hogy a kádat feltöltöm vízzel, de úgy csak csúszkált a talpa és még jobban meg volt riadva. Most már úgy fürdetem, hogy berakom a kádba (igen, ugyanabba, amiben mi is zuhanyozunk), ráengedem a vizet, először a faránál kezdem mosni, majd szépen megyek fel a nyakáig, utána pedig levizezem a hasát. Figyele rá, hogy a fülét nehogy víz érje. Utána samponnal jól bedörzsölöm, átmasszírozom a kutyát közben, így ő sem büntetésképpen fogja fel, hanem relaxációként. Lemosom, majd még egy samponkör és megint lemosás. Mikor kész vagyok, megtörölgetem és elkezdem hajszárítóval megszárítani, annyira, hogy az aljszőrzete ne legyen nyirkos.


Egyébként nálunk nem is volt hozzászoktatás, fél évesen került hozzánk a kutya, és annyira zsíros volt a szőre, hogy második nálunk töltött nap után megfürdettem, és meghajszárítóztam. Egyáltalán nem élte meg traumaként, mondjuk ebben lehet benne van az is, hogy elég határozottan álltam hozzá a fürdetésnek, és nem fogadtam el a hisztijeit. Hajszárításnál kapott jutifalit meg sok simogatást közben.

2020. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jah... Igen véletlen lett ez a kategória

Meg kifelejtettem hogy 37 kilós kölyök németjuhász

2020. ápr. 9. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi ugy furdettuk meg eloszor az amstaafom anyukammal(fel evesen vettem ),hogy a zuhanyzoba betettem egy jo nagy husoscsontot. Mar eleve ehes volt. Egyikunk fogta a kutyat masikunk borsemleges hidratalo tusfurdovel mosta. Aztan lezuhanyoztam. O egesz jol viselte.


Eheztesd ki es tegyel a kadba kajat. Legyen jo emleke a kadrol.

Akar jatszhatnal vele a kadban uszkalo gumikacsaklal. Lenyeg,hogy a kadhoz jo emlekeket csatoljon. Aztan johet egy keves viz. Ne legyen forro ,de hideg se.

2020. ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kölyöknek 37 kilós akkor az biztos nem németjuhász:D
2020. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
11 hónapos. Az még szerintem kölyöknek számít
2020. ápr. 9. 21:57
 8/8 A kérdező kommentje:

Bocs félre olvastam..

Akarom mondani nem fajtiszta de legnagyobb részt németjuhász

2020. ápr. 9. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!