Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keresek 20. 000ért vagy...

Keresek 20. 000ért vagy olcsóbban shi-tzu vagy yorki szukakölyköt, hol tudok szerezni?

Figyelt kérdés
Pest megyében kéne. 6-10 hetes szuka kölyök.
2010. júl. 27. 11:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy éve én is társat kerestem a szuka kutyámnak. Természetesen létezik álmaim kutyája, de egy évvel ezelőtt nem volt arra anyagi keretem, hogy meg is vegyem. Így hát elballagtam a menhelyre. Annyi volt a kritériumom, hogy kislány legyen, és ne akarja legyilkolni a macskát. Mivel ezeknek a feltételeknek nagyon sok kutya megfelelt, így az alapján választottam, hogy melyik van már bent régóta, melyik ami kicsit "csúnyácskább", tehát amelyiknek a legkisebb az esélye, hogy otthona legyen. Persze találtam. Egy cseppet sem bántam meg, egy igazán remek, hálás kutyám lett, és még a kinézete is mosolyt csal az arcomra.

Arra akarok tehát kilyukadni, hogyha szimplán a kutyádnak keresel társat, akkor szerintem felesleges ilyen kutyákat ennyiért keresgélned. A kutyádnak nem fog számítani az, hogy a leendő barátja fajtatiszta-e vagy sem.

Nem akarlak rábeszélni menhelyes kutyára, mert tudom,milyen az mikor az ember szerelmes egy fajtába, de ha ennyi pénzt szánnál rá, akkor szerintem érdemes fontolóra venni a menhely, esetleg a fajtamentés lehetőségét is.

2010. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
13:16 kár, hogy ilyen mentalitással nincs belőled több, gratulálok a döntésedhez és a blökihez is :)
2010. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

13.16-osnál a pont.

Ha csak annyi kell h jól kijöjjön a tieddel és h te szerethesd, akkor ilyen "feltételekkel" bárhol találsz ingyen bármilyen méretű, szőrű, korú stb. keveréket.


Ha szeretsz egy fajtát akkor tiszteld már meg annyival h nem olyan helyről veszel kölyköt, ahol nem figyelnek oda a fajta értékeinek a megőrzésére, jobbátételére, minőségének javítására -> vagyis ne vegyél szaporítótól, ahol 20-40 ezer egy kölyök - azzal csak az ilyeneket támogatod -> és a fajta magyarországi állományának a romlását. Ha szereted a fajtát ezt nem teheted meg vele, annál többet érnek ők!

2010. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

igen mi is gondolkoztnk már a keveréken (mert egyik ismerősünknek születtek) csak ők meg még drágábba kerülnének mint a fajtatiszták (mert bolhások,be kell oltani őket (1 oltásuk sincs pedig 10 hetesek, férgesek és még nem tom milyen bajuk van...=() azthiszem az egyik sérves is...

és őket szívesebben fogdnám be mint egy fajtatiszát vagy menhelyik kutyát mert tudom hova fognak kerülni, mi lesz a sorsuk...és az nem lesz jó =(

csak attól félek hogy van valami olyan betegsége ami átmehet a kutyámra és mindketten elpusztulhatnak...

és láttam yorkit 15-18.000ért oltás nélkül (de ez bűzlött)

szóval még nem tudom de ha valaki nagyon szívhez szóló válazt ír (pl.a 16.13as) az sokat segítene... =) kérlek

2010. júl. 28. 09:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!