Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor melyik fajta...

Most akkor melyik fajta kutyák tudnának megőlni egy farkast?

Figyelt kérdés
1v1-be. Kezdjük ott, hogy erre a kérdésre szeretnék választ kapni. És nem csak a ki oktatást megint, na meg hogy mit hogyan kell írni stb!! Az is érdekel, hogy sorrendben melyik a legkeményebb kutya fajta. Szerintem ezek kemény kutyák, de pontosan melyikek a keményebbek. És melyik nyomna le egy farkast vagy egy nagymacskát 1v1-be? De lehet vannak még keményebb fajták: Whipper, Bullterrier, Argentin Dog, Cane Corso, Rhodesian Ridgeback, Thai Ridgeback, Phu Quoc Ridgeback, Káj, Kaukázusi, Kangal, Belga Malinois, Dobermann, Pitbull, Amstaff, Dalmata, Német Juhász, stb

2020. ápr. 12. 20:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem unod még ezt a kérdést?
2020. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Whippetem van csak tudom milyen a fajta. Úgy szakad a bőre mint a vékony selyem papír. Az agarak amúgy is falkában vadásznak, úgy van esélyük.


Az izomról meg: egy rövidtávfutó élsportoló és egy ketrec harcos is csupa izom. Vajon melyik éli túl nagyobb eséllyel ha az utcán éjszaka megtámadja egy ölésre szakosodott ember? Na a whippet pont a rövidtávfutó.

2020. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#11 Nem, amíg nem kapok választ mindenre!
2020. ápr. 12. 23:59
 14/19 anonim ***** válasza:
Az angol ágának, tehát a whippetnek is elég vékony a bőre, sérülékenyek. Nem tudom, hogy minden agának ilyen e.
2020. ápr. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok:

1. egy kifejlett, egészséges, ereje teljében lévő szibériai, alaszkai farkas ellen életre menő küzdelemben szerintem egy kutyafajtának sincs esélye. A kisebb alfajok ellen esélye van a keleti típusú pásztorkutyáknak (kangal, káj, kau, kuvasz, komondor, stb.) és néhány nagyobb molosszer típusnak.

2. nincs olyan, hogy legkeményebb kutyafajta. Sok kemény fajta van.

3. a kisebb nagymacskák ellen sincs esélye egy kutyának sem 1v1-ben.

4. felsorolsz egy csomó 15-40kg közötti fajtát, amelyek csupán táplálékok ezen állatok étlapján.

5. 1v1 nem szokott lenni a valóságban. A kutyák és a farkasok is többnyire falkában vannak. A pásztorkutyának nem célja a farkas megölése, soha nem fogja kitartani a harapást, neki az a célja, hogy elkergesse a farkast. A farkas kerüli a sérülést, hiszen az az életébe kerülhet, ha nem tud vadászni, szóval ő sem fog belemenni értelmetlen verekedésbe.

2020. ápr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#15 Tudom ritka, hogy 1v1 legyen. De azért kíváncsi vagyok, tehát akkor egy szürke farkast tényleg nem győz le. Még egy bernáthegyi, dán dog sem?! Na meg egy kisebb nagy macskát, pl párducot sem?


A kisebb farkasok alatt pedig az pl az etiop, buffaló, préri farkasokat érted. Vagy valamelyik nagyobb alfaját a szürke, sarki farkasnak? Elvileg 60-65 kg-s farkast már győzött le kutya 1v1-be.


És szerintem egy Phu Quoc Ridgeback, Rhodesian Ridgeback, Argentin Dog, Belga Malionis, Bullterrier, Rottveiler is legyőzhetne egy farkast. Vagy Egy Thai Ridgeback, Cane Corso vagy Pitbull, Amstaff meg főleg.


Mivel igaz, hogy onnan pár kutyának kicsi a súlya. De pl azért is említettem meg az agarat, Bullterriert, Ridgebackokat. Mert lehet, hogy van belőlük kisebb páldány. Meg pl gyenge a bőre az agárnak, azonban gyorsak. És szerintem egy sakált, hiúzt megőlne egy dalmata is. Pl a ridgebackok régen. oroszlánokra vadásztak, gondolom nem egyedűl. Viszont szerintem egy farkas vagy kutya ellen elég kemények lehetnek..

2020. ápr. 13. 15:12
 17/19 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha nem is olvasnád el a válaszokat, és hajtogatod újra a hülyeségeidet.


Egy bernáthegyi és német dog végképp nem tudna legyőzni, nemhogy egy szürke farkast, de még prérifarkast sem. Mára mind a két fajta csak régi árnyéka önmagának, a küllemtenyésztők tönkretették.

Az USA-ból volt egy hír pár éve, amikor 2 prérifarkas megölt egy német dogot, és azon kívül is sok kutyát vittek/visznek el a prérifarkasok és a pumák az államokban.


Még egyszer leírom: szürke farkas ellen 1v1-ben nagyon kevés esélye van a kutyáknak, ha van is, azok a pont erre a célra évszázadok/ezredek alatt szelektált keleti típusú pásztorkutyák, és némely nagyobb masztiff féle képes, ha szerencséje van.

Egy alaszkai/szibéria szürkefarkas 70-90cm marmagasságú és 60-80kg, a foga 1,5cm-el hosszabb, mint bármilyen kutyafajtáé. Még az erdélyi farkasok is sok gondot okoznak, amelyek valamivel kisebbek, mégis sok kau, kangal tetem marad utánuk, aminek csak a fejét és a gerincoszlopát hagyják meg. A kangal nagyon fel van magasztalva a fórumokon, de azt elfelejtik, hogy az anatóliai farkas egy kis alfaj, mondhatni törpe. kb. mint egy prérifarkas.


Anno az USA-ban próbálkoztak egyébként pásztorkutyákkal a prérifarkasok ellen. Tudomásom szerint 1 kutyafajta vált be, a komondor. A másik állat, ami bevált a nyájőrzésre, az alpaka.


Az ilyen általad felsorolt közép és nagy termetű fajtáknak, mint a ridgeback-ek, a staffok, a roti, stb. nincs esélyük a farkas ellen. Prédaállat mind a farkasnak, mind a nagymacskáknak. Az ilyen dalmata, whippet stb. felvetéseid pedig a nevetséges kategóriába tartoznak. Ezeket még egy róka vagy vadmacska is csúnyán helybenhagyja.


A rodival sosem vadásztak oroszlánra. Ez ugyanolyan baromság, mint amikor a pásztorkutyákra a medveölő jelzőt aggatják rá. A feladata a rodinak kb. annyi volt, mint a vizslának. Jelezte a vadat és kész.

2020. ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17


ezzel nagyon egyetértek

Én is olvastam, hogy amerikában komoly gond, hogy a puma elviszi a kutyákat, háziállatokat. Mindenfélét. Amstafftól a rottweilerig. Egy puma 90 kg körül van.

Egy oroszlán az 300 kg.

Nemcsak a testsúly, de egy macskaféle sokkal gyorsabb és sokkal erősebb még akkor is, ha azonos súllyal rendelkeznek.

Egy kutyának jelentősebb súlyfölénnyel sem adnék sok esélyt. Mondjuk 45-50 kg vs 70 kg.

2020. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A puma és a leopárd alfajtól és nemtől függően kb. 40-100kg. Természetesen a nőstények kisebbek. Szerintem is fizikálisan erősebbek egy azonos tömegű kutyánál, sokkal ruganyosabbak, nagyobb az izomtömegük. Viszont 1v1-ben nem fog leállni egy vele azonos méretű kutyával szemben. Ha lesből lerohanja és lefojtja, az más.


Oroszlánban szerintem vadon nem él 300kg-os. A berber oroszlán a természetben már kihalt, azok talán elérték ezt a súlyt. Egy hím oroszlány kb. 150-280kg, szintén attól függ, hogy merre él, milyen a táplálék mennyisége, minősége. A sivatagi oroszlánok szikárabbak, kevésbé tömegesek.


A legnagyobb macskaféle az amúr tigris, de még ők is ritkán vannak 300kg felett. Egy kifejlett hím tigrisnek vagy oroszlánnak nem ellenfél semmilyen kutya. Kb. mint macskának az egér.

A foltos hiénák, amelyek nagyobbak, mint a legnagyobb kutyák (angol masztiff, bernáthegyi), a harapásuk pedig a legerősebb az emlősállatok között, sem tudnak mit kezdeni egy hím oroszlánnal, hiába vannak 5-6-8x-os túlerőben. Akkor pl. képzeld el mire menne a 30, max. 40kg-os rodi...

2020. ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!