Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya táp vásárlás! Melyiket...

Kutya táp vásárlás! Melyiket válasszam? Többi lent!

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Labrador fajtájú kutyusom, akinek szeretnék végre egy normális tápot venni, szeretnék kérni tanácsokat illetve tapasztalatokat hogy a saját kutyusotok melyiket szereti , melyiket éri meg megvenni stb.

Amilyen márkákat néztem eddig a neten: pl.

Brit care

Acana

Josera

Ecopet

Happy dog

Dog chow

Néztem véleményeket is de azok is megoszlóak , teljesen tanácstalan vagyok! Köszönöm elöre is a segítséget!



2020. ápr. 16. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy olyan dolog, amit magadnak kell kitapasztalnod. Ki mit engedhet meg maganak? Mit szeret es mitol erzi jol magat a kutya? Minek mi a beltartalma es ebbol nektek mire van szuksegetek? Te tudod mennyit mozog a kutyad, van-e valami kulonleges adalekra szukseged pl. az izuletekre ... stb.
2020. ápr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Real Nature Wilderness-t kap, amit a Freshnapf-ban lehet venni. Nem szereti annyira, mert nincs tele ízfokozókkal, mint az olcsó tápok, de legalább valamennyire megbízható. Rotálni szoktam a tápokat, tehát már mindegyik jobb minőségűt megkóstolta, mert egy idő után tényleg csak muszájból eszi őket. Nem vettem észre különbséget a jó minőségű tápok között.
2020. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Átlagos otthoni kutya szóval nem munkakutya, átlagos mozgás! A labrador fajtával az a baj hogy mindegy mit adok neki ő ugyanúgy megeszi mindet ! Problémái nincsennek, nem túlsúlyos! A pénz nem probléma , csak minőségi eledelt szeretnék etetni vele!
2020. ápr. 16. 07:20
 4/9 anonim válasza:

Azt régebben is olvastam már, hogy a kutyatápokba takarmány gabonát tesznek, mert úgy olcsóbb, de rákos lesz tőle a kutya.

Eléggé rá izgultam, hogy jajj, most mi lesz szegényekkel és egy időben a nyers etetéssel kacérkodtam, de szerencsére az állatorvosom ismer, ezért lebeszélt, mert nem vagyok elég összeszedett ehhez :D

Szóval mi Dig Chow tápot adunk a 6 éves németjuhászunknak.


Itt egy összehasonlító teszt:

[link]

2020. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Innen az Acana a legjobb, aztán a brit care követi, az utóbbival etettem, szerették a kutyáim, nem volt tőle semmi bajuk, bár szerencsére alapvetően sem betegesek emésztőrendszerileg. Acana nekem túl drága, de sok ismerősöm etet vele, mindnek jó tapasztalatai vannak, dícsérik.

Szerintem a te kutyádnak is teljesen mindegy, mit eszik, válassz egy magas (65%+) hústartalmú tápot, ami gabonamentes(bár erről mostanában megoszlanak a vélemények) és nem lesz baj.

Az ízről: olyan, mint az embereknél, szívem szerint süteményeket ennék egész nap, de a zöldségek, csírák egészségesebbek...

2020. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia

Ezek mind nagyon jó fajta kaják de mi csak 2 fajta tápot próbáltunk ki

A Josera az nagyon jó a mi fajtatiszta szálkásszőrű Jack Russel terierünk nagyon szereti és a tenyésztő csak azt ad nekik mert a szőrük nagyon szép és fényes lesz tőle ami ekünk nagyon fontos mert versenyeztetni fogjuk majd a kutyust

Acana az is nagyon jó csak a mi kutyánk sajnos nem ette meg és allergiás is lett rá.

Szerintem menj el egy olyan boltba ahol nem kell zsákosan megvenned a kaját hanem vehetsz fel lg-ot is (Elemorzsi ilyen) és kóstóltatsd vele meg az összeset és amelyik a legjobban ízlik neki azt kell megvenni

2020. ápr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Az ACANA tápról sokan mondják hogy allergiás tüneteket tapasztaltak a kutyáikon, ahhoz képest hogy milyen drága , szerintem nem ez lesz a választás!

Most a Brit Care Lamb and Rice Adult tápot nézegetem , erről a tápról mi a véleményetek ? 😁

2020. ápr. 17. 06:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt a tápot én nem ismerem sajnos
2020. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 infidel01 válasza:
Szia! Nekem Németjuhász kutyám van igaz még csak 8 hónapos. Sokáig kerestem én is hogy mi lenne a jó. Végül a Brit Fresh tápnál döntöttem. Bevált. A kutya szereti, hasmenése mincs, szépen fejlődik. Ennél a márkánál olvastam a legkevesebb rosszat inkább csak jót.
2020. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!