Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon lehet farkast...

Magyarországon lehet farkast tartani legálisan?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 20. 00:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%
Miert ne tarthatnal? Csak nem henceghetsz vele, hogy farkas ... mondd azt, hogy egy korcs kutya es nem fognak zargatni.
2020. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nem is tudom, mert talán életveszélyes?
2020. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy farkast nem lehet csak úgy lekorcskutyázni, ahhoz túlságosan jellegzetes a megjelenése.
2020. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen tudom hogy nem egy nagy menő kutya tisztában vagyok vele. Csak kiskoromban volt egy farkas kutya és német juhász keverékem. És nincsenek szavak rá hogy mennyire okos volt. És nem rég találtam olyan videót hogy kis kora óta nevelnek egy farkast és hogy milyen szelíd volt de annál inkább meg védte a gazdáját.
2020. ápr. 20. 14:01
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

14. A vadállatokat, ha ember neveli fel, akkor azt az embert elfogadják, de másokkal ugyanúgy agresszívak lehetnek.


Volt is rá példa, hogy a gondozó felnevelte az oroszlánt és teljesen szelíd volt, a szájába tudta rakni a kezét, aludni tudott rajta, de amikor egy kiscsajt bevitt fotózkodni az oroszlán egyből megölte, a gazdája meg csak ott állhatott, nem tudodd sokmindent csinálni. Egy vadállat nem lesz a tiéd. Ő fogad el téged, ettől még ugyanúgy a saját szabályai szerint cselekszik és nem lesz kevésbé vad. Mondhatni kivételezik a nevelőjével.

2020. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

15

Oh köszönöm mondjuk ezt pont nem tudtam

De akkor a Csehszlovák Farkas kutyát azt már tarthatok? És az nem olyan veszélyes?

2020. ápr. 20. 14:36
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kulcsszó: "olyan"


Magabiztos, határozott, következetes gazdát igényel. Elég ha csak "megfog" valakit, és nagyon nagy bajba kerülsz.


Válassz inkább egy könnyebben kezelhetőbb fajtát, és szerezz rutint.

2020. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt tarthatsz, de rendes tenyésztőtől, nem tudom Magyarországon van e hivatalos tényésztő. De ahhoz is igen kemény nevelés kell!
2020. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%
Csehszlovák farkaskutyát tarthatsz. Vagy saarloosi-t is. Mind a kettő kutya-farkas hibrid. Viszont megvédeni nem fognak. A farkasösztönök miatt igencsak tartanak az embertől.
2020. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%
Persze, hogy tarthatsz ... Piroskaval egyutt :)
2020. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!