Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagy termetű kutyát...

Milyen nagy termetű kutyát tartasz otthon, ajánlod e nekem? Tarthatok e otthon lakásban is nagy kutyát?

Figyelt kérdés

a kérdés elsősorban azoknak szól, akik maguk is kutyások, és lakásban tartanak nagytestű kutyát!

Köszönöm előre is!



#kutya #lakás #Nagykutya tartása lakásban
2020. ápr. 24. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Német juhászom van lakásban, semmi gond nincs vele. Ha egyedül van, akkor se rombol. Rendessen le van mozgatva / fárasztva!

Csak a lakás alapján ajánljuk e? Vagy esetleg leírád volt e már kutyád, mennyit foglalkoznál vele?

A sok lépcső nem tesz pl jót neki.

Az enyém munkakutya, úgyhogy tényleg kell foglalkozni vele.

2020. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Alabai-m van, Kozepazsiai Juhasz. Nem kicsi (~80kg) es meg novesben van. Belvarosi szobakutya. :)


Mit mondjak rola? Csak aradozni tudnek es ugy is mindenki azt hinne, hogy elfogult vagyok ... pedig egyaltalan. (van beloluk meg 2 a noveremnek, ok kerti kutyak eppen ezert meg sem kozelitik az en kutyam kepessegeit). Nekem a varosi eletre is meg kellett/kell nevelnem a kutyamat.


Nem egyszeru vele a sima seta, ezert kimondott tudomany olyan setahelyeket talalni, ahol kieresztheti a gozt. Sok gondoskodast igenyel es akkor is csak akkor mukodik, ha bizalmi kapcsolat van koztetek. Hetkoznapi nevelessel nem mesz semmire, de ha megtalalod vele a hangot, akkor a vegen meg te is tanulhatsz tole. Nagyon-nagyon okos, piszok jo igazsagerzete van, meg idaig sosem hibazott, hihetetlen milyen tiszta fejjel gondolkodik ... csoda egy ilyen kutyaval egyutt elni.

De!? (mindig van de) ... csak akkor tartsd lakasban, ha megengedheted magadnak, hogy barmikor elmenj vele hosszu setakra ki a termeszetbe, napjaban minimum 3x. Sok ido, sok penz egy ilyen kutya tartasa es ha baj van, az is aranyosan nagy. Ha beosztottkent dolgozol valahol es nem rugalmas a munkahelyed, akkor egyaltalan nem javaslom, mert szetszedi a lakast mire hazaersz, vagy belorul az unalomba. Ha arra gondolsz, hogy majd neha leviszed a kozeli parkba egy kicsit, az felejtos!

Egy ilyen kutya azzal is jar, hogy szinte mindennap konfrontalodsz kutyakkal, gyerekekkel, nyuggerekkel, okoskodokkal, fontoskodokkal, mindet jobban tudokkal.

Par ev alatt tokeletesen szociopata leszel, utalni fogod az egesz Vilagot ... viszont lesz egy olyan jo kutyad, hogy leirhatatlan.

Konfliktusok persze soha nem abbol vannak, hogy a kutya hibazna, dehogy ... csak en azert nem korlatozom a kutyamat, mert a masik hulye. Ha hulye, akkor konfliktus lesz ... utana mar senki nem hulye tobbe, de utalni fognak az biztos.


Mindent egy veve: csak akkor javasolhato nagytestu kutya, ha anyagilag kiegyensulyozottan elsz, az idodet rugalmasan tudod beosztani es szeretsz is csavarogni nagyokat a termeszetben.

Ellenkezo esetben eletveszelyes!

2020. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%

Egy nagytestu kutya 1,5 kilo kajat eszik naponta (nem tesztat!)

Egy nagytestu kutyaval sokszor kell orvoshoz jarni (nem olcso mulatsag ... meg a kullancsirtobol is duplan kell)

Nagytestu kutya ha nem harap, csak odakap a fejevel, abbol is serules van (lepten nyomon feljelentenek)

Nagytestu kutyaval nem mehetsz ki a futtatoba, csak ha nem engedsz semmit a kutyadnak es mindig neked kell vigyazznod masok neveletlen kutyajara is.

Es vegul: mindig a nagytestu kutya a hibas!

2020. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kistestűm van, de a lakásom is kicsi, úgyhogy nem tartanék itt nagytestűt. Nagyobb lakásokban tartanak a környéken például golden retrievert, agarat, boxert, akiknek nagyobb kutyájuk van.
2020. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%

Azt el is felejtettem mondani, hogy a nagytestu kutyahoz igen keves kikepzo ert (meg a nagynevu es hires oktatok kozul is csak egy-ketto) ... nem is vallaljak el max oviban, vagy valami semmitmondo alapkepzesben.


Persze: ul/fekszik/marad/hozzam ... ez egy nagytestuhoz edeskeves ... raadasul ha a fizikumod nem megfelelo, meg sem tudod fogni ha komoly baj van!

2020. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Nagytestu kutya lakasban? Negativnak tuno gondolataimmal nem lebeszelni akartalak, egyaltalan ... de mindenkeppen azokra is gondolnod kell amiket leirtam, kulonben neked sem lesz oromod a kutyazasban es a kutyanak sem lesz jo elete.
2020. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nagytestű kutyákhoz kikébzők se értenek 🤣🤣ezen szakadtam.

Nem tudom, az enyém nem járt kiképzőhöz(kivéve őrzővédő) , mégis többet tud mint sok kistestű kutya.

65 kiló vagyok, egyik kutyám se huzott el, még a Kaukázusim se anno, pedig sétáltam vele eleget!

És nem csak kiskutyákkal foglalkoznak kikébzők! Ilyen marhaságot honnan veszel?

Ha le van mozgatva, semmi gond a lakásba tartással (kivéve nagy pásztor kutyákat pl). Az udvarban se mozgatja le magát a kutya magától, enyém ha ki megyünk a házhoz (nyár végén költözünk) csak fekszik az udvaron egy két kör futás után, ami édes kevés!

2020. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Akita inunk van. Pompás kutya a miénk, szerencsére nem hozza annyira a fajtajellemzőket. Jól kezelhető és engedelmes. Bent csak alszik egész nap. Ami miatt nem ajánlom, hogy nem való mindenkinek és nem jó választás lakásban a szőrzete miatt. Ha van erkély az jó lehet, de Ha se erkéyl, se kis kert, akkor inkább ne. Nem érzik jól magukat hosszútávon az embernek megfelelő hőmérsékleten. Ha van még kérdésed írj privátot.
2020. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Amstaffom van belvarosi kislakasban. Szenvedelyem a futas a szabadban meg a sulyemeles meg birkozas. 54 kg-os no vagyok.

Siiman elhuzom a kutyam,bar nem szoktak elhinni :D Aki jart foldharcra,az eros .


Szoval jarj futni,legyel nagyon eros,strapabiro.


Hozzaerto oktatot nem talaltam meg a tobbi amstaffos barataim se. Egy oktatot probaltam,50 ezerrel lehuzott es a kutyam ellenseges lett velem 2 oktatas utan. Igy elkuldtuk. Tobb csaladtagom vegignezte az oktatast. Magam tanitom a kutyam jutalomfalattal ezek utan.


Otthon fekszik,alszik. Idonkent birkozok vele. Volt mar arazor orrtoresem,mert megrazta a fejet,amikor puszit akartam adni neki. :D


Szoktunk futtatoba jarni. Felismerem,ha verekedes lesz,olyankor meg elotte elviszem inkabb. Ha ellenseges kutyak vannak bennt,nem viszem be. Hisz ugyis futunk meg rengeteg kutya baratja van,akinek a gazdijanak elkertem az elerhetoseget.


Inkabb nagyobb kutyat vegyel,mint kicsit. Egy nagy kutya nem fog idegeskedni meg felelembol tamadni. Sokkal nyugodtabb es tobb az onbizalma. Kellemesebb vele az elet.

2020. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%

Birom ezt a sok, hozzaerto embert ... raadasul milyen erosek! :)

Hat, az en kutyamat ketten sem tudnatok megfodni, megtartani, lefogni ... ugy repulnetek mint pokember.


Azt pedig, hogy nem ertenek hozza csak onnan tudom, hogy harom kutyaiskolaban is vegigcsinaltuk amit kell ... az eredmeny egy elcseszett kutya lett. Most, a 4.helyen vegre ert is valamit az oktatas, erre ez a virushelyzet miatt all az egesz ...


Szoval tudom en, hogy mindenki mekkora nagy kutyas ... minden nap talalkozom sok-sok kutyassal (bocs, de nekem mas a tapasztalatombol adodo velemenyem).

2020. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!