Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen vadmadarakat tarthatok...

Milyen vadmadarakat tarthatok otthon és milyen engedély kell hozzá? 14/L

Figyelt kérdés

,,Felnőtt" koromban szeretnék egy madarat de nem papagályt vagy énekesmadarat. Nagyon szeretem az állatokat és felelősségteljesen gondoskodom is róluk . Vadmadarakkal is foglalkoztam már önkéntesként és nagyon megszerettem őket.

Az érdekel hogy milyeneket tarthatok és hogy milyen feltételek vannak egyes állatokhoz? Nem pont sasra gondoltam hanem mondjuk egy kuvikra vagy egy dolmányos varjúra , tehát kisebb testűre.



2017. ápr. 18. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:
És mielőtt valaki belémkötne a kuvik miatt , tudom hogy fokozottan védett és engedély kell hozzá . Csak az érdekel hogy milyen ? 😂
2017. ápr. 19. 10:31
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes!Ritka ha egy lány madarat szeretne :) .Sok dolgom volt már madarakkal.Mit is mondjak nem egyszerűek.Ha egyszerűt akarsz akkor felnevelsz valami dúvadat vagy hasonlót ha pedig különlegeset akarsz akkor pl ugye a kuvik amint írtad,de cites kell hozzá ha jól tudom.Ennek olvass utána rendesen.Én nem sokat tudok róla mert nem nagyon érdekel.Biztos hogy állandóan a nyakamra járnának.Amik közül ugye válogathatsz az a dolmányos,a szarka,a szajkó,a seregély,örvös,balkáni,kárókatona (de ezt kétlem hogy akarsz),a többi asszem védett.Nekem eddig csak szarkám,szajkóm,örvösöm volt és balkánim pedig van.De ezen kívül minden féle madarat neveltem fel fióka kora óta.De a lényeg hogy ha nem ezek közül akarsz akkor a cites kell majd.Biztos nem nagy valami mert díszmadarászok is használják a veszélyeztetett madarak miatt.
2017. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm szépen ez tényleg nagy segítség.😀
2017. ápr. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!