Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem csóválja a kutya a...

Miért nem csóválja a kutya a farkát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából 4,5 hónapja van nálunk egy keverék tacskó. Most lett egy éves. Menhelyről hoztuk (egy jó menhelyről). Azóta amióta itt van nem csóválja a farkát, csak akkor, ha meglát az ablakból hirtelen vagy kaját kap. Amikor játszunk, tanulunk akkor lent van. És nem, nem bántom, kedves vagyok vele napi több órát foglalkozom vele, de nem tudom mi tévő legyek. Talán nem szeret? Kérlek segítsetek! :)



2020. ápr. 24. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Örömöt fejez ki vele, vagy izgatottságot pl ahogy írtad ha kaját kap.

Nincs baj se veled se vele ha nem csóválja, te se izgulsz valami miatt egész életedbe.

az en kutyáim is csak akkor csinálják szóval nincs semmi para :D

2020. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Magasabb az inger kůszöbe, vagy még nem oldódott fel. Ez így önmagában nem jelent semmit!
2020. ápr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Vagy nyugodt, koncentrált. Az én tacsim is ilyen, de a miénk nagyon nyugodt, és figyel. Így könnyen tanítható is.


Semmi baja nincsen.

2020. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Az én kutyám is ilyen, ritkán jár a farka, ő ilyen és kész. :) Alapból is egy nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott természet.
2020. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
61%
Fogadd el úgy ahogy van.
2020. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az élete első 7-8 hónapját menhelyen töltötte és nem családban szocializálódott, akkor mindig félénkebb lesz egy kicsit az átlagnál. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret, de valószínű van benne egy feszültség, mint amikor az ember idegen környezetben van és nem tud feloldódni teljesen. Ez nem azt jelenti, hogy bántotta bárki is a menhelyen. De óriási szocializációs hátránnyal indul ahhoz a kutyához képest, akit élete első napjaitól kezdve emberek közelsége vett körül és néhány hetes korától fogva szeretgették emberek napi szinten. Én 4 hónaposan hoztam ki menhelyről és mindig félénkebb volt a többi kutyámhoz képest. De beilleszkedett a családba és sokszor még erőszakosabban is igényli a szeretgetést, mint a többi, aki nem ilyen sérüléssel kezdte.
2020. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!