Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tacskót is lehet úgy...

Egy tacskót is lehet úgy tanítani, hogy tényleg okos legyen?

Figyelt kérdés

Nincsenek vele akkora céljaim, hogy behozza az újságot, de azért azt szeretném, hogy mindig visszajöjjön, ha hívom és rám figyeljen, ha szólok hozzá...



Még pici, így sokminden elvonja afigyelmét, de tanítom, oktatom..... viszont sokan azt mondják, írják, hogy "tacskó" fogadjam el, hogy ilyen kelekótya és nem lehet nevelni..


2020. ápr. 27. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
viszont sokan azt mondják, írják, hogy "tacskó" fogadjam el, hogy ilyen kelekótya és nem lehet nevelni, ki mondja ezt? Tény hogy a tacskó makacs fajta,de siman meg lehet tanítani,,csak kicsit nehezebb
2020. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Midorillee ***** válasza:
71%

Szia, nekem is ezt mondták.. . Tacsink van már 5 éves lesz októberben. Lehet tanítani, de következetességet igényel és kitartást. Dió már 5 hónaposan hallgatott arra, hogy "hozzd vissza" játékos módon tanítottam aportirozni. Nem kapott jutalomfalatot, és nem is használtam klikkert. Egyszerűen csak megdicsértem és éreztettem vele, hogy boldog vagyok, hogy a kedvemre tett. Nagyon makacsak tudnak lenni de akihez ragaszkodnak azokért mindent megtesznek.

Azt viszont észre vettem, hogy nem lehet " lekenyerezni" tehát nem fogad el finomságot ismerőstől, mondjuk állatorvos próbált kedveskedni jutalomfalattal, de nem sikerült. Ez a fajta kutyus is olyan, hogy ha nem akar valamit akkor nem akarja ha megnyúzod akkor sem. Nagyon kitartóak tudnak lenni. Fontos, hogy tudja ki az úr a háznál, nagyon kell nekik egy jó falkavezér.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe :) Üdv

2020. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Nekem is tacskóm van. Lehet nevelni/tanítani de nem túl értelmes (labradoromhoz hasonlítva) és kicsit önfejű.
2020. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Midorillee ***** válasza:

Még annyit hozzá fűznék ha már ilyen arányosan le lettem pontozva.:D szerintem és sokak szerint nincs olyan, hogy buta kutya, vagy nem tanítható kutyafajta . egyedenként is lehet változó az intelligencia. Sőt! Ha azt vesszük egy pásztorkutya is teljesen más adottságokkal bír mint mondjuk egy tacskó. A tacskónak igenis makacsnak kellett lennie és állhatatosnak, beküldték a borz üregébe és nem engedhette el az állatot.Ha nem is vadászik egy kutya, vagy nem terel az ösztöneiben van és megfigyelhető... Más módszert kell választani egy retrievernél és egy ölebnél, csak hogy szélsőségeket említsek.

Nekem volt egy gyönyörű fekete labradorom csak össze sem lehet hasonlítani a mostani tacskómmal nem azért mert egyik buta másik nem, teljesen más habitus a kettő...

Nyugodtan le lehet pontozni

Üdv :)

2020. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!