Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Shiba Inu okos kutya?...

A Shiba Inu okos kutya? Könnyű tanítani?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Okos,de szerintem kicsit makacs. Bár mondjuk egy shiba inuval volt dolgom,ő nagyon neveletlen volt.
2018. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Iszonyatosan makacs és önfejű, azt csinálja amit ő akar. Sosem választanék ilyen, a legkevésbé simulékony kutyát. Mint egy macska...
2018. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon intelligens kutyák, ha tudod hogyan bánj vele, akkor jól is taníthatóak.
2018. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Tehát, hamar megérti a dolgokat, de nem csinálja meg?
2018. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is épp ezt akartam kérdezni? Nos?
2018. aug. 12. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Általánosságban okos kutyák, éppen ezért nehéz őket tanítani. Van jellemük, egy jutifalat kevés ahhoz, hogy komolyabb feladatokat végrehajtsanak.
2018. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen
2018. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen megértik egy idő után. De ha nem éri meg megcsilánia egy feladatot, akkor nem is fogja.

Ugyan én jelenleg Akitákat tartok, de nekik is max 20 perc alatt meg tudtam tanítani egy-egy feladatot.

Csak úgy példának: az alap ül, fekszik, marad, pacsi megy nekik, továbbra a hátra és a békénhagy parancsokat is végre tudják hajtani, ezen felül tudják a játékaik neveit amiket parancsra oda is hoznak, ugranak is ha kell és szinte bármit megkeresnek (Hol a cica? Hol van Xy?) És még sok más. Parancs nélkül a kézjelekre is reagálnak. És nem betanított dolgokat is megcsinálnak, ezt úgy kell érteni, hogy nem volt jutalommal megerősített gyakorlás. Ilyen pl.: most maradj mellettem, ne menj ki a kapun, gyere el onnan, ne kapaszkodj belém.

2018. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!