Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szólhatok neki? Kiköti a...

Szólhatok neki? Kiköti a kutyáját és folyamatosan ugat szegény?

Figyelt kérdés

Egy kismama a szemközti játszótérre mindig besétál, előtte a kerítéshez gondosan kikötözi a szálkás szőrű tacsiját, ad neki egy sípolós játékot, és órákra bemegy a játszótérre.

A kutyus meg folyamatosan ugat, vagy sípoltatja a játékot. Az egy dolog, hogy nagyon zavaró, az meg a másik, hogy hidegben és melegben ugyanúgy megteszi, és szemmel látható, hogy a kutyus nagyon nem élvezi ezt a helyzetet.

Én nem szeretnék beleszólni, h mit csinál a kutyájával, de ez már kicsit sok...


2010. júl. 28. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy szólj neki,ez állatkínzás! Nemhogy a kutyát is megsétáltatná kicsit vagy játszana vele.
2010. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze, szólj Neki!

Biztos megérti, hogy zavarja az ott lakókat és nem is illdomos csak úgy kikötni és ott hagyni szegénykét!

2010. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

kérdezd meg, elvigyed-e egy körre sétálni a kutyát, mert látod, hogy ő nem tudja a gyerek miatt.


ha meg paraszt, mondd meg neki, hogy az új törvény értelmében is tilos, állatkínzásnak minősül 4m-nél rövidebb lánc... de jobb kedvesen kezdeni...


odamész megsimogatni a kutyát, elkedztek beszélgetni...

2010. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szólj neki!
2010. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs a kutyus közelében, ezért is ugat szerintem a kutya, mert szem elől veszti a gazdit, és nincs megnevelve, szóval el kell kapnom, én is kedvesen akarom kérdezni, tudom, hogy nagyon sokaknak mennyire nem tűnik fel, hogy zavarja a környezetét.

(Mondjuk én a gazdi helyében félteném a kutyust, mert igazán szemrevaló fajtatiszta (vagy annak látszó) szálkás szőrű tacsi és vannak szaporítók a környéken.)

2010. júl. 28. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze,nyugodtan menj oda hozzá és mondd neki teljesen normálisan,hogy te nem tartod jó ötletnek,hogy kiköti és otthagyja a kutyáját,miközben az szenved...Ha lekezelő lesz veled akkor te is elővehetsz egy agresszívabb módszert,amit előttem is írtak.Nekem múltkor pont a futópályán volt iylen esetem.Kimegyek minden másnap futni a kutyámmal,jár egy idősebb nő is ugyan akkor egy kis termetű kutyussal.A nő fut a pályán,a kutya meg ki volt kötve a korláthoz a pálya szélén,amikor arra járt valaki teljesen megbolondult mindig,3-4alkalmat vártam,aztán nem bírtam tovább.Odamentem és megjegyeztem neki,hogy szerintem a kutyus nagyon örülne neki,ha vele együtt futhatna.Azt mondta,hogy húz nagyon.(kb 10kiló ha van az a kutya).Mondom akkor fogja meg az én kutyámat,majd futok vele egy kört én.Hát nem húzott=) A nő megköszönte és ment vele futni=)nagyon kedvesen meg lehetett oldani ezt is,biztos veled se lesz ellenséges!
2010. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!