Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítsuk meg a hasmenését?

Hogy állítsuk meg a hasmenését?

Figyelt kérdés
Fajtiszta, pedigree-s Németjuhászom van, 3 hónapos. Ma reggel hányt egy picit és most ment a gyomra, kissé hígat. Nem eszik csak pedigree-t, nem adtunk semmi olyat ami elronthatta a gyomrát. Mit csináljunk vele?

2020. ápr. 28. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát a pedigree elég nyomorék egy táp. Magas árához képest nincs sok használható benne. Én a helyedben valami jobb minőségű tápot választalnék, amiben több a hús. Pl Brit premium, Brit care, Premiere, Wilderness, N&D, Dado, Pro Plan stb

Egyébként hasmenésre aktív szén tabletta. Egyszerűen beszerezhető, hatékony. Figyelj rá hogy sokat igyon mert sok folyadékot vesztett

2020. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Ha van otthon, akkor adj neki emberi hasfogót, vagy egy kis darab grill faszenet, összetörve, konzervbe keverve!


És ne etesd műmoslékkal! Hús, emberi ebéd maradék, meg hasonlókat egyen, ne dobozos vackokat!

2020. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Emberi kaját nem ehet, azt mondta az orvos hogy akkor nem marad meg nemesnek és nem fejlődik úgy m ok nt ahogy a fajtiszta kell. Most jobban van :))
2020. ápr. 28. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

A kutyád keverék. A fajtiszta szónak meg nézz utána, mert ha ennyire sem vagy tisztában a kutyákkal és a biológiával, nem kellene állatot tartanod. (Faj és fajta közti különbség általános iskola alsó tagozata. Akkor is hallanid kellett róla, ha 8 általánosod sincs.)


A Pedigree meg egy alja, szenny táp. Esetleg olyan táppal etesd, aminek nem 8-10% a hústartalma! Tényleg nem kellene neked kutya, ha még az ételén is spórolsz...

2020. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyves az a kutya?

Amúgy a Pedigree tényleg nem jó táp, csak jó a marketingje és sok helyen kapható, ennél vannak sokkal jobbak nem túlárazottak között is.

Széntablettát lehet adni a kutyának, de nem ártana, ha állatorvos is megnézné, és célzott kezelést kapna, mert komolyabb probléma is okozhatja. Féreg is okoz hasmenést például.

2020. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4es!egy törzskönyves Németjuhászról beszélünk, légyszives ne itt éld ki a nagy tudásodat. Nem akarok kutyaszakértő lenni, nem mélyültem ennyire bele soha. Mindazt amit leírtam maga az állatorvos mondta.

Valami tapasztalatom csak van a németjuhászokban, mert történetesen már 4-em volt rajta kívül. Csak egyik sem iylen kis kortól lett az enyém, ezért nem tudtam hogy kezeljem a helyzetet

2020. ápr. 28. 22:05
 7/10 A kérdező kommentje:
A kutyus Belcanso Maxi Junior-t eszik és a Royal Canin Junior tápját.
2020. ápr. 28. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
A Royal Canin tápra sok helyen olvastam, hogy túl van árazva, és nem jó minőség, én sose adtam a kutyámnak, így nincs tapasztalatom róla. A hasmenésnek viszont utána kéne járni, ne valami komolyabb probléma legyen. Addig is széntablettát adhatsz, azzal nagy bajt nem csinálsz.
2020. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most megállt a hasmenése és megint jókedvű. Már az este jobban vot. Nem tudom mi lehetett
2020. ápr. 29. 08:25
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Azért is lenne jó, ha orvos látná. Csak 3 hónapos. Örülök, hogy jobban van amúgy. Inkább menjetek feleslegesen, mint hogy egy nagyobb baj kezeletlen maradjon.
2020. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!