Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne húzzon mint egy vadbarom?

Figyelt kérdés

6 éves amerikai sztefim van, nem igazán volt sokszor elvíve sétálni. Mostanság viszem is sétálni, de 20 perc után kiidegel, egyszerűen nem tudom megértetni vele hogy nem az van amit ő akar. Szép nagy kutya, jó húsban van (nincs elhízva, izmos). Ha meglát egy kutyát egyből oda akar menni. Próbáltam már, hogy vissza fordulok amikor megelőz, de annyiszor megcsináltam már vele ezt hogy lefekszik inkább mikor vissza fordulunk. Egyedül arra hallgat amikor megállok és ő is megáll és leül. JA emg amikor a helyére küldöm és kb ennyiben kifullad az egész...

Lánc fojtónyakörv van rajta, de nem érdekli inkább hörög de akkor is húz. Kb 50-60 kg körül van. Szerintetek hogy tudnám megtanítani vele?



2020. ápr. 29. 17:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Elengedésről meg szó sincs, hogy rohangáljon, mert elrohanna a pcsába..
2020. ápr. 29. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a doki javasolta a Halti-módszert. Ez lényegében egy szájhám, amivel ELVILEG nem tud húzni a kutya. A staff nyaka eleve tiszta izom, szerintem nem sokat ér neki a fojtó, pláne ha nem megfelelően használod, akkor többet ártasz vele mint használsz.


Próbáld meg neki a szájhámot, az enyém 2-3 alkalom után rájött, hogy nem buli így sétálni. Ma már nem alkalmazzuk, de akkor nagyon sokat segített.

2020. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Amstaffom van es 50 kg-s no vagyok. A megfordulasos technikaval tanultuk meg a nem huzos setat!!!


Szanj ra orakat. Elindultok a kapun (Ugye,te mesz ki elol es utana kihivod a kutyat????-ez fontos alap piller!! ) ,ah feszul a poraz,” Nem huz!” Elhangzik es lenduletbol fordulsz egyet. Amig laza a poraz,addig radicaersz. Utana megfordulsz. Ezt nyomattunk naponta orakon at.

Most mar oda jutottunk,h megbeszeltem vele,ha latjak huzzon ,h lassak,h eros. Ha nem lat senki lazulva aetalgat :D


Falat legyen nalad: amikor nem huz,akkor gyorsan egy falat menjen.


Turelem es kitartas.

2020. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Uccso vagyok. Nalunk addig nem huz,amig megvan a minimum heti 3-4 alkalom kozos futasunk es azon felul birkozas mas kutyakkal. Ha nincs kifuttatva,akkor az energiatobblet felulkwrekedik rajta.

Jarhatsz vele futni/bicikliz i/rollerezni.


Nekunk meg bevalt a sotetben piros lezerfennyel futtatas. Oda vissza kb 150 meter a sprint tavja! Probald meg ezt is. Jol farasztja ez is. Ezt is falatoztam,h fusson utana.

Utana a mas pirospontja (a biciklin) volt a kovetkezo,h csak az en pontommal jatszhat.



(Ivaros dominans fiu amstaffom van. )

2020. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Falattal ehesen tanitad neki az iranyokat.

Mindent kezjellel! Ennek jelentosege van! Odanez rad,az kiszamitja a szitubol.

En,ha azt mondom egyenes,akkor megy tovabb egyenesen. Az orra elott jozvetlen falattal tudod ezt elsokorben elerni. Eloszor ugye mas kutyak nelkul.


Tanitani legjobb futas utan,akkor fogekonAbbak.


Ha ideges vagy,nem fogadnak szot,akkor se ha ingerulte beszelsz hozza.


Kezjelet latja : hatra is lat,kicsi a holtter!!


En eleve ugy tanitottam,h seta kozben nem mehet oda messzebb levo kutyahoz. A kizelihez is akkor,ha en engedem (szimpi a masik kutyanak)


Ehesen es finom falatokkal (nyershus felkockazva) mindent elersz nala.


Evekig kell falatokkal rogziteni a tanultakat. Szoval turelem. Az ulesre adj falatot,ha ilyenkor le tud ulni. Fontos,h legyen sikerelmenye.

2020. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg szocializálni és nevelni kellene. Ha ez nem megy, kezdjetek el kutyasuliba járni!
2020. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A válaszolók közül alig látok olyan embert aki tud is írni érthetően.
2020. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mivel a válaszolók többsége 1 ember 😀
2020. máj. 12. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!