Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet a baj?

Ez lehet a baj?

Figyelt kérdés

Gyepmesteri telepről hoztam haza egy 8 hónapos csivavát. Első kutyám, így előtte próbáltam bújni a netet, hogy kellően felkészüljek rá. De azért bizonytalan vagyok, hogy rosszul csinálok valamit.

Tegnap a pici evett a tápból, ivott is, bár nem sokat. Játékos volt, estére felélénkült (utána végig vinnyogta az éjszakát) . Közben azonban elkezdett nagyon durván morogni a pocija, és ennek meg is lett a böjtje, mert reggelre hasmenése lett. Nagyon pici vizet ivott csak, enni egyáltalán nem kér. Főtt rizst próbáltam adni, de elutasítja. A fenekét is húzza a földön. Féregtelenítve egy hete volt, kint nem voltunk.

A gyepi annyit mondott, hogy nem jó minőségű táppal etetnek, nem lesz baj, ha én jó minőségűt adok egyből.

Gondoltam arra, hogy kiszedem belőlük, mit kapott, és azt adom neki, majd később keverve az újjal, de aggaszt, hogy a rizshez sem nyúlt, és játszani se szeretne, minimálisat iszik.

Hívtam az állatorvost, de azt csak holnap tud fogadni, azt mondta, legyen mellette végig víz, meg hogy az új környezet a baj, de hát tegnap evett és ivott azért, élénk volt :(

Próbáljam beszerezni a korábbi tápját? Vagy Nektek mi vált be? Nagyon féltem!



2020. máj. 4. 10:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, 8 hetes, nem 8 hónapos! Elírtam!
2020. máj. 4. 10:54
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Én a helyedben nem kísérleteznék. Ne aggódj alapesetben egy kutyának nem árt meg pár nap koplalás, ha pedig csak az étel szokatlansága a baj, akkor ne hagyd válogatni. Éhes kutya nem hal éhen étel előtt, csak ha beteg. Ha meg holnap fogad a doki akkor ő majd megvizsgálja és minden rendben lesz
2020. máj. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően igen, pár nap koplalás nem gond egy FELNŐTT kutyának, nem egy 8 hetes babának, aki még 3x eszik egy nap.

Szerintem valami betegség lehet a háttérben, de a doki megmondja. Oltásai mik vannak meg eddig?

2020. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudom, már elkezdtem válaszolni, mire kiegészítette a kérdező. Viszont ez esetben sem lehet mást tanácsolni, próbálja etetni a kutyát és várjon holnapig. Nincsenek háziprkatikàk
2020. máj. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Bízom a legjobbakban!
2020. máj. 4. 11:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Első parvo oltása van még neki.
2020. máj. 4. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ohh baaa, doki! A feneket foldon amugy a hasmenese miatt is huzhatja, az enyemek is szoktak ha nagyon hig a szekketuk, vagy valami raragad a szorukre.

Esetleg ha nincs fertozese, barmilyen akut megbetegedese csinaltass egy allergia tesztet. Ha a napokban evett valamilyen szarnyast tartalmazo tapot/konzervet azt ne add tobbet (szarnyasokat max akkor szoktunk nekik adni, ha mi magunk keszitjuk el, lehetoleg kicsontozva es a kutya ismerten nem allergias ra)

2020. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valszeg a hirtelen tápvaltás lesz az oka, de nézze meg azért doki is. Tápot nem szabad egyik napról a másikra váltani, csak fokozatosan keverve, egyre növelve az új táp arányát.
2020. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 parvo oltás édes kevés sajnos, szurkolok hogy jobban legyen. Majd írj mit mondott a doki!
2020. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

8 honaposan hoztam haza a tenyesztotol az amstaffom. Vilaghires dijnyertes szulei vannak,minden oltasa megvolt ,next guardot is kapta rendszeresen. A tenyeszto is is nyers marhahust ad az osszes kutyajanak. En is azt vasaroltam be a melyhutobe. Nem volt hasmenese soha. Azonnal tokeletes szeklete volt.

Valami nem stimmel az otlasok korul. Vagy nem fereghajtoztak.

2020. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!