Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónaposan lehet elszakíta...

Hány hónaposan lehet elszakítani a Német Juhászkutya kölyköt az annyától?

Figyelt kérdés
Most másfél hónapos a kiskutya,és nem tudom hogy mekkora,és milyen veszélyei vannak hogyha előbb vesszük meg a kelleténél.Azt tudom hogy az anyja már nem ad tejet.Akkor is lehet valami baj a kölyökkel?Mikor lehet elvinni?Légyszi ne találgassatok,ez fontos:(
2010. júl. 28. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
8 hetesen már el lehet vinni öket nyugotan föleg ha az anya kutya nem ad már tejet.vagyis másfél hósan viheted :Djó kutyázást
2010. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kora előtt azért nem, mert a kutya szocializációja szempontjából ezek a hetek a legfontosabbak. Az anyja ilyenkor még neveli. Pl ekkor tanulja meg, hogy mekkorát szabad harapni, mekkora okoz már fájdalmat, hogyan jöjjön ki más kutyákkal stb. Ha ez az időszak kimarad, akkor nehezebben nevelhető lesz a kutyus.
2010. júl. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

1, a német juhász is ugyanolyan kutya mint a többi, semmivel sem kül9önb hogy külön kéne kérdezni

2, az anyja nem csak azért fontos a kutyának mert tejet ad neki. Ennél sokkal összetettebb a dolog.

És 8 hetes kortól lehet elhozni mint az összes többi kutyát.

2010. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó,most már jó lesz:)Köszike^^

Tudom hogy nem csak a tej számít,csak azért aggódom,mert nem tudom hogy mikor apadt el a teje(holnap meg is kérdezem a gazdit)

Ha már régóta nincs teje akkor mit lehet tenni,lehet valami készítményt kapni pótlásként?

2010. júl. 28. 21:17
 5/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Másfél hónaposan még igencsak 6 hetes. Még 2 hetet kellen várni vele.
2010. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen már ehet áztatott száraztápot, de az anyja mellől csak 8 hetes kora után szabad elhozni. Addigra már áztatás nélkül is meg tudja enni a tápot. Tejpótlás nem kell neki.
2010. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még csak 6 hetes?Biztos?Nos...akkor azt hiszem még tudunk várni.

Őszintén szólva,nem tudom pontosan hogy mennyi idős.

Az az igazság,hogy a fent említett gazdi(utólag rájöttem)inkább szaporító.

Egyszer azt mondta hogy két hónapos,aztán hogy nyolc hetes,és nem törődik úgy a kutyákkal mint kellene.

A kutyusba előbb szerettem bele mielőtt megismertem a gazdit,normálisnak,kedvesnek tűnt,de a körülmények rosszabbak voltak mint illene.

2010. júl. 28. 21:32
 8/9 tibi03 ***** válasza:
100%

A két hónapos, és a 8 hetes ugyanaz:)

Igen ehet már áztatott tápot már bőven, de nem is az étel szempontjából fontos, hogy ne legyen elszakítva 2 hónapos kora előtt, hanem a szocializáció végett. Vigyázz, nehogy instabil legyen a kutya, figyelj rá, ne engedd meg, hogy ő legyen a falkavezér, csak ügyesen:)

Ha rosszat csinál, korrigáld, ültesd le, és várd meg amíg megnyugszik!

2010. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Miért hozol el kutyát ilyen helyről?

Nem csak az anyakutya gondozása kell a kölyköknek, hanem az emberek közelsége is.

Ahol nem foglalkoznak megfelelően a kölykökkel, jó eséllyel kaphatsz egy ideggyenge nehezen kezelhető kutyát.

2010. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!