Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyaroroszágon hol van...

Magyaroroszágon hol van amerikai (rövidebb szőrű) típusú skót juhászkutya tenyészet?

Figyelt kérdés
Nem rövid szőrű hanem rövidebb, ilyenre gondolok: [link]
2011. okt. 24. 20:07
1 2 3
 1/24 Akiteki ***** válasza:
83%
Ilyen hálistennek sehol:))
2011. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Szaporítóktól kaphatsz ilyet.
2011. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
66%

Jézus de rémes...szerencsére ilyen nincs...

Az amerikai kutyáknak ugyanakkora a szőrük mint az európaiaknak

[link]

[link]

Valamivel nagyobb a marmagassága az amerikaiaknak.


A kutya amit feltettél egyrészt levedlett másrészt alapból se egy mintapéldánya az amerikai collie tenyésztésnek (ami szerintim szörnyűséges, borzalmas uborka fej, egyenre ragasztott fülek, terrieres vállszögellés magasra állított rövid felkarú kutyák... nekem nagyon nem tetszenek..)

2011. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok, nekem is sokkal jobban tetszik az amcsi collie, mint az angol. Már küllemre is, de amit a természetükről olvastam az főleg. Akkor fordultam el végleg az angol típustól, mikor egy jó tenyésztőtől olvastam egy fórumon pár éve olyat, hogy kanokat nem hagynak egyedül kölykökkel, mert bánthatják őket.... Szintén magyar tenyésztőtől olvastam, hogy ő addig tartotta rémesnek őket, amíg nem találkozott személyesen is eggyel. És elismerte, hogy remek természetük van. Ők küllemre is kifejezetten tetszenek:


[link]


[link]


[link]

2011. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
[link] - a két balodali is olyan szőrtípusú amire én gondolok és mellettük meg a nagyon bundás van ami nekem nem tetszik
2011. okt. 24. 21:04
 6/24 anonim ***** válasza:
Jajj, a kérdésre: szerintem ilyen Európában sem hiszem, hogy túl sok van, mindenhol angol típusú kutyákkal tenyésztenek.
2011. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Én semmilyen kant nem hagynék kölyökkel egyedül... nekem eddig csak teljesen stabil idegrendszerű colliejaim voltak akikkel simán ott lehetett hagyni a párhónapos csecsemő kislányomat (még a kanokkal is) a szőrükbe kapaszkodva tanult meg járni.. soha egy kutya se kapott oda.

Voltam Amerikában kiállításon láttam amcsi colliet és szerintem élőben még rémesebb mint képeken, sokszor hallottam, hogy anatómiailag jobbak mint az európaiak...hát nem azok csak mások a hibáik amik legalább annyira szembeötlőek mint az európai típusnál.

De ízlések és pofonok ugye mások...mindenkinek más tetszik. Az amcsi collie szerintem semmivel se jobb mint az európai... de engem a hideg kiráz ha a fejére nézek...de ugye kinek mi..

2011. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
a két baloldali két levedlett kutya... ugyanaz a típus mint a többi bár talán a régebbi típust képviselik de alapvetően ez is az angol vonal
2011. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
:-)))) A két baloldali szerintem vedlés után van, éppen tarkopasz.... Ahogy a kutyái törzskönyvét elnézegettem, full szőrben ők is olyanok lehetnek mint a középső.
2011. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Igen, én is megnéztem a TK-jukat, az alapján ez vedlett állapot és alapból szőrösek ők is.
2011. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!