Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti adnátok egy ilyen jelentkez...

Ti adnátok egy ilyen jelentkezőnek kiskutyát vagy nem? Miért nem?

Figyelt kérdés

- közepes testű kiskutyát szeretnék örökbefogadni

- 2 6 éves kislány mellé

- világéletemben voltak már kutyáim, a lányaim sétáltattak és játszottak nagytestű kutyával

- nagy kert

- minden hétvégén turázunk

- minden napot szinte az udvaron töltünk, télen is!

- saját helyet tudnánk neki biztosítani, de amúgy mindig szabadon lenne

- Sétálni később futni is eljárnánk


Már kb a 10. kiskutyával utasítják vissza, teljesen el van keseredve, én pedig még jobban megutáltam a menhelyeket.



2020. máj. 5. 17:01
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
77%
Inkább neked mint egyes "alakoknak" akik bántják az állataikat.
2020. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
24%
Tudod, egyes embereknek van szíve, ami megszakad arra a gondolatra, hogy te kizárj a kertbe egy kiskutyát! Ráadásul kölyökkutyákra tucatjával vannak jelentkezők, nyugodtan válogathatnak közöttük.
2020. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%
Mert sok az álszent műállatbédő, akik meg vannak győződve, hogy egy gyerek csak bánthatja a kutyát.
2020. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem menhelyről senkinek nem adnak ki kutyát. Én 2 nagytestű kutyát szerettem volna örökbefogadni, mert mindig együtt voltak életükben, nem akartam őket szétválasztani. Minden költségüket fizettem volna természetesen, és olyan körülményeket tudtam volna biztosítani nekik, hogy sok embernek nincs olyan. Végül tenyésztőtől vettem kutyát, mindene megvan, hetente kétszer járunk kutyaiskolába, naponta sétáltatom két órát, labdázunk vele, túrázunk, szóval mindent megkap amire szüksége van. Boldog, kiegyensúlyozott kutya. Nálunk is kertben van, szabadon.
2020. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
64%
Ez olyan mint a neaggykarácsorakiskutyát mert azt automatikusan kidobják ugye. Én a szüleimnek adtam. Arany élete volt, most 13 éves
2020. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
De most csak komolyan annak jár kutya, aki a házban tartja?
2020. máj. 5. 17:30
 7/36 anonim ***** válasza:
66%
Ne menhelyeknél próbálkozzatok, hanem olyan magánszemélyeknél, akik találtak vagy "örököltek" kutyát, és szeretnének neki gazdát találni.
2020. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

4-es téged mivel utasítottak el? Miben nem feleltél meg?


5-ös, ha jól sikerült értelmeznem, nem a gyerekeknek lesz, hanem a családnak. Az anyuka is él-hal már egy kutyáért, a gyerekeknek meg olyan jó társ lenne....


(És no, nem a karantén miatt)

2020. máj. 5. 17:32
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Pest megyében sok a panasz, hogy szinte lehetetlen kutyát örökbe fogadni.

A fajtamentések fel sem veszik a telefont, ha mégis, akkor olyan szűrőn kell átmenni, hogy csuhajj. Persze azt aláírom, hogy ők ismerik a kutyát, ők tudják, hogy hova adjanak, hova ne.

Vidéken lazábbak, ott szórják kifele, mindegy kinek, csak fizesd ki a chipet.


Mi Lakitelekről fogadtunk örökbe (Pestről mentünk érte) és imádjuk, ahogy pedig felettem is írták, sok embernek nincs olyan sora mint nálunk a kutyáknak. (3 van, kettő utcáról, 1 pedig Lakitelekről, ivartalanítva lettek ivartalanítási kötelezettség nélkül is!)


Nem tudom, nálatok mi lehet a baj, hogy nem mentek át a szűrőn, van aki csak a környékre ad kutyát, van aki nem ad gyerek mellé, csak kintinek, csak bentinek, kintinek-bentinek, ágyban alvósnak stb... néha én is csodálkozom, és örülök, hogy kikötötték a kutyámat egy kerítéshez és otthagyták a hóba fagyba, így az enyém lehet.

2020. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján én adnék, de a döntést csak személyes találkozó tudná megerősíteni.


Szerintem vagy rossz benyomást keltettetek vagy a kinézett fajta/kutya jellege lehetett a probléma. De azt nem tudom elhinni, hogy 10 különböző menhely is visszautasított bármiféle indok nélkül... Mit mondtak, miért nem tudják kiadni?

2020. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!