Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a fajtamenté...

Mi a véleményetek a fajtamentésről?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez jó dolog? Olyannak számít, mintha örökbe fogadnék egy menhelyről? Azért kérdezném, mert szeretnék örökbe fogadni, de van egy fajta ami nagyon tetszik és valószínűleg nem találnék ilyet egy menhelyen.

2020. máj. 8. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
hát az, hogy örökbe fogadsz egy neked tetsző kutyát, azzal nem leszel fajta mentő. Viszont megfelelő tenyésztőtől vásárolj, ha már fajtatisztát szeretnél. Ne a szaporítókat támogasd!
2020. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Az első válaszoló kicsit benézte a dolgot.


A fajtamentések ugyan úgy menhelyek. Sokszor a menhelyek keresik is őket nem-e veszik át a befogott kutyát.

Fajtamentésnél vannak nagyon rossz de nagyon jó állapotú kutyák is.

Ha tőlük fogadsz örökbe ugyan az mint a menhely csak nekik többnyire nincs telephelyük.


Bizonyos fajtáknál muszáj a fajtamentés mert pl. a csivavákat télen egy menhelyen nem igazán tudnak elhelyezni főleg ha nagyon beteg.

2020. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szívügyed egy fajta és fel vagy készülve mindenre, ami egy mentett kutyával jár, akkor szerintem még így is ezerszer jobb, mintha szaporítókat támogatnál.

Nekem gyerekkorom óta van egy beagle kutyusom, a szüleimtől kaptam és sajnos szaporítóktól van. Allergiás és más egészségügyi gondja is van, ezt is a rossz "tenyésztése" számlájára írja a doki. Viszont nagyon megszerettem a fajtát, ezért nekem is célom, hogy költözés után a mostani mellé örökbefogadok egyet a fajtamentőktől. Nagyon tiszteletre méltó a munkájuk. De csak akkor menj bele ilyesmibe, ha tudod, hogy egy mentett kutyus nem olyan, mint amit te nevelsz a kezdetektől, hiszen valószínűleg túl van egy rakás traumán. Lebeszélni viszont nem akarlak róla, hiszen új esélyt adnál a kutyusnak :).

2020. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az elsőt én sem igazán értem, mert én nem így tudtam a dolgokról...

A második válaszolónak pedig nagyon köszönöm a választ!

2020. máj. 8. 16:21
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm! Még azért átgondolom persze :)
2020. máj. 8. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fajtamentéstől van kutyám, jó a véleményem. Abban tér el a menhelytől, hogy adott jellegű fajtával, fajtacsoporttal foglalkoznak elsősorban (szánhúzók, brit pásztorkutyák, border collie, spitz...), talán jobban ismerik az adott fajta adottságait, betegségeit, és ehhez képest nézik az egyedet, egy menhelyen erre nincs feltétlenül idő, kapacitás.
2020. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm a hasznos választ, neked milyen kutyád van?
2020. máj. 8. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy border collie mix, a standardhoz képest kb feleakkora, olyan, mint hogyha összement volna a mosásban, az esze border collie, azt nem tudom, mi van még benne, utcáról szökött be ahhoz, aki az idi volt.
2020. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 8

Köszönöm (azok nagyon okosak és cukik :))

2020. máj. 8. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!