Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én elkapom, a kutya meg...

Én elkapom, a kutya meg visszafertőződik?

Figyelt kérdés

A kutyám férges lett. Negyed évente féregtelenítek természetesen, de mostanában észre vettem, amikor össze szedtem a kakiját, hogy valami sok pötty van benne, aztán nem sokra rá meg is jelentek a férgek is. Hasmenése volt, azt egy új tápnak tudtam be, emiatt húzta a fenekét, többször a szőnyegen. Azt hittem csak amiatt van. Már megkapta a féreghajtót, távoznak is a férgek, de ki tudja, mióta volt benne már...

Igaz az, hogy naponta több ezer pete szóródhatott szét a lakásban???? A szőnyeg elég nagy, nem tudom kimosni... Bármire rákerülhetett, 40 fokon mosok szóval a ruháimon is rajt lehetnek, a szőnyegeken... Tuti elkapom? A kutya meg újra és újra belélegezheti vagy felnyalhatja ezentúl a férgeket...

Mégis hogy legyen ennek majd vége? :(



2020. máj. 8. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A szőnyeget beadhatod Patyolatba. Ott kitisztítják.
2020. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ha vásárlóval az egészet átgőzölöm az is megöli a petéket?
2020. máj. 8. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Na ja, a bútorokat (kanapé például) nem ártana gőzporszívóval kitisztítani, meg a lakást hipós vízzel felmosni, persze szellőztetve.
2020. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
A kérdésre nem tudok válaszolni, mert nálunk pl. ragasztott szőnyeg van vagy éppen a bútorok tartják a helyén, azt megnézném hogyan viszem el patyolatba... Viszont magadat féregtelenítheted, ha felmerülne a gyanú. Háziorvos tud rá gyógyszer felírni.
2020. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

A kutya tőled nem fogja elkapni. A féreghajtást 2 hetente meg kell ismételni egészen addig amíg már nem ürülnek férgek.

Ha uborkamagképű féregről van szó (az okoz viszketés rízsszerű darabokat a bélsárban) akkor petétől te nem leszel férges. Viszont ha a kutya bolhás vagy atkás, akkor igen! Szóval mindenképp kapjon azok ellen is kezelést. Erdemes lehet belsárvizsgalattal kimutatni, hogy pontosan milyen féregről van szó.

2020. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!