Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létrehozhatnék egy új fajtát?

Létrehozhatnék egy új fajtát?

Figyelt kérdés

Természetesen csupán elméleti szinten érdekel.


Tegyük fel, hogy lenne valami feladat, amihez szükségem lenne egy új fajtára. Vagy csak egyszerűen jól nézne ki egy, teszem azt, vörös göndörszőrű fajta :D


Ugye ahhoz, hogy új fajta kutya legyen, először keverékeket kellene létrehozni, és azokat több generáción át szűrni, hogy a kívánt eredményt kapjam meg.


De ugye ez sokáig nem fajtatiszta tenyésztés lenne.


Bejegyzett tenyésztőként csinálhatnék ilyet, vagy szaporításnak számít addig, amíg nem lesz egy stabil, tiszta állomány?


Ezt az állományt elfogadják egyáltalán új fajtaként?


2020. máj. 15. 08:24
 1/2 drfauna ***** válasza:
48%

Hát, miután minden kutyafajtát tenyésztéssel értek el a háziasított farkasok óta, ezért szerintem igen. Minden kutyafajta valamiféle keresztezésből jött létre. De most is vannak tenyésztők, akik ezzel kísérleteznek. (Pl.: husky+németjuhász.) Persze ők egyenesen a fajtatiszta kutyákból próbálják kihozni ezt az "új kutyát", nem több generációnyi keverék ősből. De elméleti szinten jó kérdés.

Amúgy szerintem az a kutyafajta általánosan a legegészségesebb, ami legközelebb áll a farkashoz, mert ahogy egyre "eldeformáltabb" kutyák jönnek létre, egyre több alapbetegséget hordozhatnak. Az eldeformáltat nem feltétlenül rossz értelemben mondom, de nézzünk meg egy csivavát. Őszintén, mennyi köze van a farkashoz? Hát, semennyi...

Egy kicsit eltértem a témától, de szerintem igen, elfogadnák.

2020. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Erre meg vannak a szabályok. Hány generáción át, hány egyednek kell lennie. (Ha jól rémlik 6 ismert generáció, közel 200 egyeddel, bizonyított családfával.) Működő standard leírással kell rendelkezniük, valamint több fajtaklubnak kell lennie több országban.
2020. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!